چگونه در طول روز بوی خوش دهیم؟

بله، احتمالاً شما روزتان را پس از استفاده‌ی مقدار زیادی دئودورانت و عطر آغاز می‌کنید اما آیا زمانیکه در آن روز به خانه بر می‌گردید، هنوز همان بوی اول صبح را می‌دهید؟ اینکه در طول روز بوی خوبی بدهیم، چیزی است که همه‌ی ما خواهان آن هستیم اما اینکه همیشه بوی بدنمان را تر و تازه نگاه داریم، کار دشواری است.در این بخش به مواردی اشاره می شود که شما را در رسیدن به این هدف یاری می کند

life 5646564

۱ –  دو بار در روز دوش بگیرید.
چیزی که واضح است و احتمالاً شما هم آن را می‌دانید این است که حتماً باید هر روز دوش بگیرید.
اما خیلی اوقات، مخصوصاً زمان‌هایی که درگیر فعالیت‌هایی شامل رفت و آمد زیاد بوده‌اید و باعث شده تا عرق کنید، باید دوباره دوش بگیرید.


۲ –  لباس‌های راحت به تن کنید.

زمانی که می‌دانید قرار است مدت زمانی را بیرون از خانه و زیر نور خورشید سپری کنید، سعی کنید لباسی به تن کنید که شما را خنک نگاه می‌دارد. سعی کنید لباسی نپوشید که چسبان یا تنگ و تار است! لباس راحت و سبک بهترین گزینه است.


۳ –  عطر یا دئودورانت خوبی استفاده کنید.

خرید یک دئودورانت ضد عرق و یا عطری خوب و پایدار، با رایحه‌ای که با ذائقه شما جور در می‌آید، همیشه یک ایده‌ی عالی است. کاری هم که می‌توانید انجام دهید این است که لباس‌هایتان را زمانی که تازه از لباسشویی در آورده‌اید و هنوز به تن نکرده‌اید، با اسپری بدن خوشبو کنید.


۴ –  حواستان باشد که چه می‌خورید.

برخی از غذاها اینطور شناخته شده‌اند که باعث تولید بوی بد می‌شوند. مصرف غذاهای سالم و تازه، بهترین راه برای سبک نگاه داشتن بدن و پیشگیری از بوجود آمدن چنین بوهای نامطبوعی است. پاشیدن آب خنک به صورت و گردن نیز راه جالبی برای دوری از بوی بد است!


۵ –  خانه‌تان را نیز خوشبو کنید.

شما هیچ‌گاه احساس نخواهید کرد بوی خوش می‌دهید مگر اینکه خانه‌ی شما نیز خوشبو باشد! پس خیلی خوب است که همیشه در کنار لوازم نظافت خانه‌تان خوشبو کننده‌ی هوا نیز در دسترس داشته باشید.


۶ –  لوسیون‌های بدن حاوی اسانس‌های معطر استفاده کنید.

راه دیگر برای خوش بو بودن این است که لوسیون‌های بدن حاوی اسانس‌های معطر همچون اسطوخودوس یا اکالیپتوس و … استفاده کنید. اگر نتوانستید چنین محصولی در بازار بیابید، کافیست تا یکی دو قطره از چنین محلول‌هایی را به لوسیون خود اضافه نمایید و سپس استفاده کنید.


۷ –  آب فراوان بنوشید.

آخرین مورد اما نه بی‌اهمیت ترین، این است که با نوشیدن مقدار زیادی آب بدن خود را هیدراته نگاه دارید تا از تعریق بیش از اندازه، جلوگیری نمایید.

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
 1. جبرتعلي گردچاقه اي گفت:

  اول اینکه به جای پیاز و حبوبات از هل و دارچین و گل سرخ محمدی استفاده کنیم تا نفخ خوشبویی داشته باشیم
  دوم اینکه نفخ خود را در دستشویی انجام دهیم
  سوم اینکه فیلتر مخصوص در ناحیه مخرج قرار دهیم
  چهارم اینکه از شورت مخصوص پشم شیشه که نفخ را جذب میکند استفاده کنیم
  بنجم اینکه از از ترکیبات بادشکن مانند نعناع و گلپر استفاده کنیم که کمک میکند نفخ ما بدون بو و فقط صدادار باشد ذکر مطالب اینجانب با ذکر نام اینجانب و یا عطاری گرد چاقه ای بلامانع است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ