چینی ها:پول بدهید ما می سازیم

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 چینی ها:پول بدهید ما می سازیم

چینی ها:پول بدهید ما می سازیم

ممتازنیوز: درحالی وزیر راه و شهرسازی وعده ارائه تصویر روشن آزادراه تهران-شمال ظرف ۲۱ روز را داده بود که امروز با گذشت ۴۰روز خبری از این تصویر نیست، ضمن آنکه به دلیل مشکل تامین فاینانس چینی‌ها، عملیات عمرانی قطعه یک تقریباً متوقف شده است.

به گزارش ممتازنیوز، چهل روز از بازخواست پیمانکار چینی توسط عباس آخوندی می‌گذرد. آخوندی ۱۱ روز پس از اخذ رای اعتماد مجلس به سبک و سیاق وزاری قبلی از آزادراه تهران-شمال بازدید کرد.
وی که تا پیش از ۸ شهریور ماه سال‌جاری همواره بر اتمام این پروژه تا پایان دوران وزارت خود تاکید می‌کرد، پس از بازدید حدود ۵ ساعته و برگزاری جلسه با دست‌اندرکاران آزادراه دیگر سخنی درباره زمان ساخت و بهره‌برداری این پروژه به زبان نیاورد.
در همین جلسه بود که وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن گزارش مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال که از ساخت قطعه یک ظرف ۱۸ ماه خبر داد رو به پیمانکار چینی قطعه یک کرد و گفت چقدر زمان برای ساخت قطعه یک لازم است. پیمانکار چینی نیز که بازدید وزرا پس از اخذ رای اعتماد به امری عادی تبدیل شده با خونسردی تمام گفت: شما پول بدهید، پروژه را خیلی زودتر از آنچه شما فکر کنید، می‌سازیم.
به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید ۵ ساعته و پی بردن به عمق فاجعه آزدراه تهران-شمال هر گونه تصمیم‌گیری درباره مجری و پیمانکار را به پس از بررسی های فنی و مالی موکول و تاکید کرد: مهم‌ترین مشکل آزادراه تهران-شمال عدم اندیشه خوب در رابطه با مسائل مالی، حقوقی و فنی است، از این رو در نخستین گام تصویر روشن و دقیقی از پروژه تا سه هفته آینده ارائه خواهد شد و این مسئله را با رئیس جمهوری مطرح می‌کنم تا تصمیم‌گیری در رابطه با مسائل مالی و فنی اتخاذ شده و پس از آن درباره مسائل فنی آزادراه تهران-شمال اقدامات لازم انجام می‌شود.
حال با گذشت چهل روز هنوز خبری از برداشتن گام اول توسط آخوندی نیست و خبرها حاکی از آن است که به دلیل کمبود منابع مالی و تعلل وزارت راه در خصوص حل مشکل فاینانس قطعه یک ساخت آزادراه افسانه‌ای فعلا تقریبا متوقف شده است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *