کارشناس صنعت خودرو: صنعت خودرو ایران تمام شد؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

کارشناس صنعت خودرو:
صنعت خودرو ایران تمام شد؟

ممتازنیوز: عضو دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفت: در حال حاضر سهام شرکت های خودروسازی نه تنها سودی ندارد بلکه زیان ده نیز هستند و شاید مقامات به صورت رسمی خبری را منتشر نکرده باشند اما خودروسازی ایران ورشکسته شده است.

امیرحسن کاکایی در گفت و گو با خبرنگار ممتازنیوز، ضمن بیان این مطلب افزود: هم اکنون خودروسازی با چند مشکل اصلی از جمله بحران مالی، فروش، تأمین قطعه و ارتباط فناوری با دیگر کشورها مواجه است و امید می رود تا ماه آینده اتفاقات مثبتی رخ دهد.
وی در ادامه تصریح کرد: خودروسازان ایران علاوه بر تحریم های خارجی، در داخل کشور نیز با مشکلات بسیاری مواجه هستند. نارضایتی مردم از محصولات داخلی یکی از مشکلات اصلی خودروسازان محسوب می شود.
این کارشناس صنعت خودرو عنوان کرد: خودروسازان به تنهایی قادر به رهایی از بحران کنونی نیستند و رفع مشکلات این صنعت نیازمند برنامه ملی است.
وی با اشاره به تفاوت خودروسازی ایران با دیگر کشورها تأکید کرد: خودروسازان دیگر کشورها نیز با مشکلاتی مواجه هستند که با همکاری دولتشان این مشکلات را برطرف می سازند اما درایران اوضاع به گونه ای دیگر است به طوری که خودروسازی ایران توانمندی خودروسازان جهانی را نداشته اما مشکلاتی به مراتب بیشتر دارد و در این میان از حمایت دولت نیز مانند دیگر خودروسازان جهان بهره مند نیست.
عضو دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت بیان کرد: در حال حاضر باید ماندن یا نماندن صنعت خودروسازی مدنظر دولت مردان قرار گیرد و تصمیم نهایی در خصوص سرنوشت این صنعت اتخاذ شود.
به گفته وی همکاری با چین راهکار مناسبی برای نجات صنعت خودرونیست و این ضرورت وجود دارد که مردم به صنعت خودروسازی اعتماد کنند.
وی متذکر شد: با توجه به فشارهای نقدینگی، بهبود وضعیت خودروسازی چندین سال به طول خواهد انجامید و تغییر این شرایط با راهکارهای موقت امکان پذیر نخواهد بود.
کاکایی در پایان مشکل اصلی صنعت خودروسازی را ضعف مدیریتی دانست و خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی ندارد که مانند فوتبال برای بهبود وضعیت خودروسازی نیز از مدیران خارجی استفاده کرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ