کاهش قیمت دلار و سکه در بازار امروز تهران

۲۵ام بهمن

بینا- هم‌اکنون قیمت دلار در بازار تهران با ۱۴۰ تومان کاهش ۳۵۸۰ تومان و سکه طرح تازه با ۵۰ هزار تومان افت قیمت به یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسیده است.
براساس گزارش فارس، امروز در بازار تهران قیمت انواع سکه و ارز در حال کاهش است به طوری کە دلار با ۱۴۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز قبل به ۳۵۸۰ تومان رسیده و یورو با ۱۰۰ تومان کاهش قیمت، ۴۹۰۰ تومان درج قیمت شده است.
همچنین سکه طرح تازه به یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسیده کە در مقایسه با دیروز ۵۰ هزار تومان کاهش نشان می‌دهد.
به گفته یکی از فعالان بازار ارز، کاهش التهابات سیاسی و روشن شدن زوایای طرح تازه بانک مرکزی برائ خرید و فروش ارز، از علل اصلی سیر نزولی قیمت‌ها بوده است.
یکی از صرافان معتقد است در صورت ادامه این شرایط، در روزهای آینده سیر نزولی قیمت ارز و سکه ادامه خواهد داشت.
البته به نقل از یکی از صرافان هم‌اکنون به سبب تغییرات شدید قیمتی، خرید و فروش ارز در بازار تقریبا متوقف شده و تنها نرخ‌ها در تابلو صرافی‌ها درج می‌شود.
گفتنی است، یکی از بخش‌های مشخص شده در طرح بانک مرکزی نظارت و اعمال محدودیت خرید و فروش ارز در سامانه سنا است به طوری کە فرد خریدار باید هدف خود از خرید ارز را اعلام و در سامانه ثبت شود.
بر اساس این طرح کە بزودی اجرایی خواهد شد، در صورتی کە فرد برائ مسافرت، درمان یا سایر موارد ارز بخواهد دیگر نمی‌تواند مبالغ کلانی از صرافی اخذ کند. همچنین برائ سایر نیازهای ارزی این محدودیت‌ها ایجاد خواهد شد و ارز پرداختی توسط صرافی‌ها بدون محدودیت نخواهد بود.
از طرف دیگر براساس این طرح، همه اطلاعات خرید و فروش ارز در سامانه درج می‌شود و در صورت عدم مطابقت اطلاعات با استانداردهای طراحی شده در سیستم، فاکتور صادر نمی‌شود و در این صورت امکان معامله خارج از این چارچوب وجود ندارد.

RSS
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *