کاهش قیمت وام مسکن در بازار

۰۸خردادماه،

رکود خرید و فروش مسکن در بازار سبب شده تا این روزها قیمت انواع وام مسکن نسبت به قیمت‌های اسفندماه سال قبل کاهش ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی داشته و نسبت به ماه قبل ثابت باشد.

به گزارش Consbank، به نقل از فارس از بعضی دفاتر فعال در خرید و فروش وام مسکن حاکی است که رکود حاکم بر بازار مسکن سبب شده تا قیمت وام مسکن در بازار از اواخر ماه سال قبل روند نزولی به خود بگیرد.

قیمت وام مسکن نسبت به ماه قبل نیز بدون هیچ تغییری ثابت مانده است.

بنابر این گزارش و به نقل از فعالان بازار، وام ۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن در حال حاضر برای متقاضیان دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که با سایر هزینه‌ها این مبلغ به ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می‌رسد.

این گزارش می‌افزاید: اگر هزینه قطعی و رهنی در دفترخانه اسناد رسمی به میزان ۳۵۰ هزار تومان،هزینه کارشناسی ۵۰ هزار تومان، هزینه وکالت ۱۰۰ هزار تومان و کد رهگیری ۱۵۰ هزار تومانی را به این میلغ اضافه کنیم خرید یک وام ۲۰ میلیون تومانی ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان خواهد شد.

قیمت وام ۲۰ میلیونی خرید مسکن در اسفند ماه سال قبل ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود.

فعالان بازار سبب کاهش قیمت وام مسکن در بازار را رکود خرید و فروش مسکن معرفی می‌کنند و می‌گویند رکود بازار مسکن از یک سو و کفاف ندادن وام ۲۰ میلیونی برای خرید مسکن سبب شده تا استقبال بسیاری از این وام صورت نگیرد.

این گزارش می‌افزاید: این روزها در بازار متقاضیان وام مسکن بیشتر فروشنده می باشند و همین افزایش عرضه سبب شده تا قیمت وام خرید مسکن نسبت به اواخر سال قبل کاهشی باشد.

براساس این گزارش، اوراق وام مسکن در بازار نیز امروز به غیر از هزینه‌های جانبی دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود و با اضافه شدن هزینه‌های کارشناسی ۵۰ هزار تومان هزینه‌های قطعی و رهنی ۴۵۰ هزار تومان و ۲۵۰ هزار تومان سند قطعی این مبلغ به دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد.

 *هزینه ۱۶،۵ میلیونی برای وام جانبازی ۴۵ میلیونی

 وام جانبازی نیز در بازار این روزها رونق چندانی ندارد. سقف این وام که ۴۵ میلیون و تنها بر روی سند ملکهای ۹۰ میلیون تومان به بالا داده می‌شود سودش ۴ درصد است. متقاضیانی که قصد خرید این وام را دارند باید ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که بابت کارمزد، هزینه دفترخانه، و کارشناسی خواهد بود بپردازند و در نهایت مبلغی در حدود ۲۷ میلیون تومان از وام برای او باقی بماند.


سامانه خبری ساخت و ساز کشور | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *