کیفرخواست مرتضوی تا اویل تیرماه صادر می‌شود

علی کامرانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد روند رسیدگی به حادثه کهریزک و محاکمه متهمان آن اظهارداشت: اخیرا حیدری فرد معاون مرتضوی و یکی از متهمان پرونده بازداشت شده و دادگاه  قول داده است که تا پایان این ماه و یا اوایل ماه آینده کیفر خواست سعید مرتضوی صادر می شود.

وی افزود: این پرونده ابتدا در دادسرای قضات تشکیل و برای تکمیل به دادسرای کارمندان ارجاع داده شد و نهایتا در دادگاه عمومی نیز رسیدگی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر،  سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه‌های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است .

این در حالی است رئیس جمهور اخیرا مرتضوی را به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرده است که این اقدام واکنش برخی از نمایندگان مجلس هشتم را در پی داشت.

این نمایندگان طی بیانیه ای به رئیس جمهور متذکر شدند:  نصب مدیران حرفه‌ای اگر بدون توجه به صلاحیت‌های تخصصی لازم صورت گیرد، نتیجه‌ای جز اتلاف منابع و آسیب دیدن خدمت رسانی به مردم ندارد و نصب آقای مرتضوی به مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی،  نقض آشکار مواد ۵۳ و ۵۴ از فصل ششم قانون مدیریت خدمات کشوری است که ضوابط انتصاب و ارتقای شغلی مدیران حرفه‌ای را تعیین می‌کند.

بنابراین گزارش پس از انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی و عدم توجه احمدی نژاد به هشدار نمایندگان، برخی از نمایندگان مجلش هشتم طرح استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی را امضا کردند؛ اما مرتضوی طی جلسات متفاوت با طراحان استیضاح به آنان قول داد که از سمت خود استعفا می دهد بنابراین استیضاح کنندگان در روزی که استیضاح وزیر کار در دستور کار مجلس شواری اسلامی قرار داشت امضاهای خود را پس گرفتند. 

طراحان استیضاح در نامه ای خطاب به مردم ایران نوشته اند:

“ملت شریف ایران چنانچه آگاهی دارید روز ۱۵ فروردین ما امضاکنندگان استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی را تقدیم مجلس کردیم. علت استیضاح نصب مدیر فاقد صلاحیت لازم و دارای پرونده مفتوح به عنوان مدیر سازمان تامین اجتماعی بود.

هدف نیز حفظ مصالح نظام و منافع بزرگترین سازمان اقتصادی اجتماعی کشور بود که به ۳۳ میلیون کارگر شریف شاغل و بازنشسته و خانواده‌ای محترم آنها و نسل‌های بعدی تعلق دارد. حال که تلاش‌های انجام شده برای تامین هدف بدون نیاز به استیضاح با تعهد آقای مرتضوی به برادر ارجمند آقای حدادعادل مبنی بر استعفا به ثمر نشست فعلاً استیضاح خود را پس می‌گیریم ولی چنانچه طی چند روز آینده پذیرش استعفا رسما ً‌اعلام نشود مجدداً تقاضای استیضاح را تقدیم مجلس خواهیم کرد.”

حال با توجه به اینکه دوره هشتم مجلس شورای اسلامی پایان و مجلس نهم شروع  به کار کرده است، باید منتظر بود که نمایندگان جدید خانه ملت چه تصمیمی در این خصوص خواهند گرفت؟


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ