کیهان کلهر در فهرست بهترین‌های ˝سانگ لاینز˝ قرار گرفت

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

نشریه بین‌المللی ˝songlines˝ آلبوم مشترک کیهان کلهر، نوازنده‌ سرشناس کمانچه و ˝اردال ارزنجان˝، نوازنده‌ی ساز باقلاما اهل ترکیه را در میان ۱۰ اثر برگزیده‌ سال ۲۰۱۳ قرار داد.

به گزارش ممتاز نیوز، مجله‌ انگلیسی “سانگ لاینز” که به طور جدی به موسیقی جهان می‌پردازد‌، در شماره‌ تازه خود ۱۰ آلبوم برتر سال ۲۰۱۳ را معرفی کرد که آلبوم «kula kulluk yakisir mi» کار مشترک کیهان کلهر و اردال ارزنجان هم یکی از آن‌هاست.

در شماره‌ ژانویه/فوریه ۲۰۱۴ ‌«سانگ لاینز» هر یک از دو سردبیر معروف این مجله «جو فراست» و «سایمون بروگتون» پنج آلبوم مورد علاقه‌ خود را انتخاب کرده‌اند و پس از معرفی‌، روی آن نقد نوشته‌اند.

مجله‌ بین المللی «سانگ لاینز» سال ۱۹۹۹ در انگلیس راه‌اندازی شد و سالی هشت‌بار به چاپ می‌رسد. این نشریه به طور تخصصی به موسیقی کشورهای مختلف جهان می‌پردازد.

کنسرت‌ها‌، موسیقی‌های سنتی و فستیوال‌ها از جمله مسائلی می باشند که در این مجله مورد تمرکز قرار می‌گیرند. “سانگ لاینز” در هر نوبت چاپ یک CD از بهترین ترانه‌های منتشرشده را هم توزیع می‌کند و پنج اثر برگزیده چهره‌های مشهور را نیز معرفی می‌کند.

«سانگ لاینز» همچنین جوایز موسیقی را نیز در چهار بخش بهترین هنرمند،‌بهترین گروه موسیقی‌، بهترین همکاری بنیاد فرهنگی و بهترین هنرمند تازه‌کار برگزار می‌کند.

انتهای پیام/
 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ