گرایش غربی ها به داروهای گیاهی/ تولید ۷۰۰ نوع داروی گیاهی در کشور

۲۰خردادماه،

گرایش غربی ها به داروهای گیاهی/ تولید ۷۰۰ نوع داروی گیاهی در کشور

گرایش غربی ها به داروهای گیاهی/ تولید 700 نوع داروی گیاهی در کشور

معاون اول رئیس جمهور گفت: ایجاد رقابت میان طب سنتی و پزشکی مدرن سبب شکوفایی علم پزشکی خواهد شد.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، دکتر محمدرضا رحیمی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از کشورهای غربی به سبب عوارض داروهای شیمیایی، به داروهای گیاهی روی آورده اند اظهار داشت: امروز به شکل جدی در صدد احیاء طب سنتی و گسترش تولید گیاهان دارویی هستیم و نباید بگذاریم طب سنتی ایرانی به دست فراموشی سپرده شود.

وی با بیان اینکه خداوند در هر سرزمین گیاهان دارویی را متناسب با شرایط هر اقلیم در دسترس بشر قرار داده و محال است بیماری و مرضی وجود داشته باشد که دارو و درمان آن در طبیعت پیدا نشود، گفت: جستجو برای یافتن این نعمت های الهی در طبیعت وظیفه انسانها است.

رحیمی اضافه کرد: امروز مجوز تولید حدود ۷۰۰ نوع داروی گیاهی در کشور به ثبت رسیده و این داروها در حال تولید می باشند که البته این تعداد کافی نیست و باید برای گسترش و توسعه در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم.

معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به همه مسئولین و فعالان طب سنتی و تولید گیاهان دارویی گفت: دولت همه امکانات لازم در این زمینه را فراهم کرده و مصوبات مورد نیاز را به تصویب خواهد رساند تا بتوانیم دست در دست هم داده و طب سنتی ایرانی را احیاء کنیم چرا که با این اقدام هم اشتغال فراوانی ایجاد می‌شود و هم خواهیم توانست در این زمینه صادرات غیرنفتی خود را افزایش دهیم.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / بهداشت و درمان
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ