گرمای تابستانی در معاملات امروز بورس تهران

چهارشنبه ۲۱ تیر – ۰۷:۲۷:۵۷ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

در تالار حافظ چه گذشت؛

بزرگنمایی:  

خبرگزای آریا- در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته متغیرهای بورسی رشدی دسته جمعی را تجربه کردند.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا،  روز جاری معامله گران تالار حافظ شاهد رشد ۸۰ واحدی شاخص کل بودند که در نتیجه این صعود شاخص در رقم ۲۵هزار و ۳۸۸ هفته را به پایان رساند.
همچنین شاخص صنعت افزایش ۷۵ پله ای ر ا شاهد بود و در رقم ۲۰ هزار و ۲۱۲ به کار خود پایان داد و شاخص ۵۰ شرکت فعالتر ۳ واحد رشد کرد.
شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۱ و ۳۶۱ واحد بالا رفتند . بر همین اساس این شاخص ها به ترتیب رقم های ۲۰ هزار و ۹۳۰ در بازار اول و ۳۵هزار و ۷۱۹ در بازار دوم را تجربه کردند.
این گزارش حاکی است معاملات نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، گل گهر، چادرملو، پتروشیمی خارک، ملی مس، توسعه معادن و فلزات، سایپا و مپنا باعث رشد شاخص در بازار امروز شدند. اما دو نماد کشتی رانی و مخابرات بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.
همچنین سرمایه گذاران تالار شیشه ای در آخرین روز کاری هفته بیش از ۵۰۵ میلیون سهم و حق تقدم را در بازار معامله کرد که رشد قابل توجهی را نسبت به روز گذشته شاهد بود. ارزش این معاملات نیز ۹۱۸ میلیارد ریال بود که در ۱۹ هزار نوبت معاملاتی انجام شد. بازار امروز شاهد رشد قابل توجه حجم و ارزش معاملات بود.
از ۵۰۵ میلیون سهمی که در جریان معاملات امروز تغییر مالکیت دادند،بیشترین حجم معاملات متعلق به نمادهای سایپا، بیمه ملت، گسترش نفت و گاز پارسیان، بانک پاسارگاد، حق تقدم ماشین سازی اراک، فولاد مبارکه ، مپنا، حق تقدم سرمایه گذاری سایپا، سرمایه گذاری سپه و مخابرات بود.
همچنین نمادهای پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت، مپنا، سایپا، فولاد مبارکه،گسترش نفت و گاز پارسیان،ماشین سازی اراک، ملی مس و کالسیمین بیشتر از سایر نمادها مورد توجه معامله گران بودند و لقب پر بیننده ترین نمادهای بازار را از آن خود کردند.
صدر نشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت نمادهای حق تقدم ماشین سازی اراک، حق تقدم سرمایه گذاری سایپا، شهد، پتروشیمی آبادان، فرآوری مواد معدنی، فرآورده های نسوز آذر، فولاد آلیاژی، صنایع شیمیایی فارس، سیمان داراب و گل گهر بود.
این در حالی بود که بی مهری سهامداران به نمادهای کشتی رانی، شیرپاستوریزه پگاه اصفهان، ایران تایر، سرمایه گذاری بوعلی، پشم شیشه ایران، حمل و نقل پتروشیمی، سخت آژند، لعابیران، صنایع کاغذ سازی کاوه و پارس مینو باعث شد تا این نمادها با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار بگیرند.
بر اساس این گزارش معامله گران امروز طولانی ترین صفهای خرید را برای نمادهای صنایع شیمیایی ایران، ماشین سازی اراک، پتروشیمی آبادان، سرمایه گذاری آتیه دماوند، فولاد آلیاژی ،سیمان غرب، سرمایه گذاری توکا فولاد، گل گهر، فرآوری مواد معدنی و سیمان قائن تشکیل دادند.
این در حالی بود که سنگین ترین صفهای فروش بازار امروز نیز برای نمادهای قند مرودشت، سرمایه گذاری البرز، کنتورسازی، نفت پارس، قطعات اتومبیل ،آلومتک، بانک پاسارگاد، داروسازی اسوه، قند نقش جهان و گروه صنعتی ملی تشکیل شد.
همچنین ارزش روز بازار نیز در پایان ساعت معاملات به رقم ۱۱۹۰ رسید که نشان از رشد ارزش بازار نسبت به معاملات روز گذشته دارد.
 

کد خبر: ۲۰۱۲۰۷۱۱۱۶۳۱۰۷۳۷۹


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ