گوگل پلاس با ۵۴۰ میلیون کاربر فعال در حال رشد است

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

شب قبل، در یکی از مراسم گوگل پلاس در سنفرانسیسکو، بخش‌ها و امکانات تازهی از این شبکه اجتماعی رونمایی شد. اما در کنار آن و پیش از آغاز اعلام ویژگی‌های تازه، Vic Gundotra معاون بخش مهندسی گوگل به روی صحنه رفت تا دربارهٔ وعده شبکه اجتماعی این شرکت سخنرانی کند.
 
IMG_1862
 
وبلاگینا به نقل از د نکست وب نوشت : این شبکه اجتماعی که اکنون دو ساله شده است، تقریبا هر روز یک نسخه تازه به خود می‌بیند، حدود ۲۰ قابلیت تازه از جمله نوتیفیکیشن‌های همگام ‌سازی شده و ترجمه در ۴ ماه قبل به این شبکه افزوده شده است.
 
خب این شبکه اجتماعی چگونه فعالیت می‌کند؟ بیش از ۵۴۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان و ۳۰۰ میلیون کاربر فعال تنها در بخش استریم دارد. هر هفته ۱.۵ میلیارد عکس روی گوگل پلاس آپلود می‌شود.
 
علاوه بر این Gundotra دربارهٔ تعدادی قابلیت از جمله هنگ‌اوت‌ها و تصاویر نیز صحبت کرد. وی اظهار داشت که ۱۸ قابلیت تازه نیز شامل Auto-Awesome برای ابزار ویدئو، اصلاح جستجوی تصاویر و قابلیت‌های ویرایشی و غیره، در مراسم دیشب معرفی می‌شود.
 
IMG 1881 730x486 Two years later, Google+ is growing, with 540m active users worldwide, 1.5b photos uploaded each week
 
ممکن است بعضی اشخاص پیش از امروز اندیشیده باشند که گوگلپلاس هیچ کاربر فعالی ندارد اما اکنون همه‌مان می‌دانیم که عکس این قضیه درست بوده است. طبق اطلاعاتی که امروز انتشار یافت کاربران این شبکه اجتماعی هنوز هم از ۱.۱۵ میلیارد کاربر فیس‌بوک بسیار کمترند اما یقینا از میزان کاربران فعال ماهانه توییتر که تعدادشان ۲۱۸ میلیون نفر است بیشترند.
 
آنچه دربارهٔ ارقام انتشار یافته اخیر جالب است این است که این اقدامات اخیر، ارتباط گوگل پلاس را با جوامع عکاسی محکم‌تر کرده و رقابتش با فلیکر و ۵۰۰px را بیشتر می‌کند. اما آیا این شبکه اجتماعی می‌تواند رقم  آپلود ۲۴۰ میلیاردی عکس در فیس‌بوک را هم پشت سر بگذارد؟ کاملا روشن نیست، اما با توجه به اینکه در دو سال قبل این شبکه هفته‌ای ۱.۵ میلیارد آپلود عکس داشته است شک داریم بتواند فیس‌بوک را در این زمینه شکست دهد. 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ