یک فلسطینی صفحه شخصی مدیر عامل فیس‌بوک را هک کرد

اردیبهشت ۱۳۹۸

خلیل شریطه هکر و برنامه نویس فلسطینی موفق شد راهی برای دور زدن تنظیمات حریم شخصی فیس بوک و ارسال پیام بر روی صفحات اشخاص مختلف در این پایگاه اینترنتی بیابد.


خلیل شریطه هکر و برنامه نویس فلسطینی موفق شد راهی برای دور زدن تنظیمات حریم شخصی فیس بوک و ارسال پیام بر روی صفحات اشخاص مختلف در این پایگاه اینترنتی بیابد.
یک متخصص امور امنیتی با شناسایی یک آسیب پذیری در صفحه شخصی مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک در این پایگاه اینترنتی، این صفحه را هک کرده و به وی اخطار داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛به نقل از ناین ام اس ان، این متخصص امنیتی ابتدا در مورد این اشکال به مدیران پایگاه اینترنتی فیس بوک اخطار داد و وقتی متوجه شد آنها به این مساله توجه نمی‌کنند، برای اثبات ادعایش  فیس بوک را هک کرد.

خلیل شریطه هکر و برنامه نویس فلسطینی موفق شد راهی برای دور زدن تنظیمات حریم شخصی فیس بوک و ارسال پیام بر روی صفحات اشخاص مختلف در این پایگاه اینترنتی بیابد. وی مشکل یاد شده را دو بار با مدیر پایگاه اینترنتی فیس بوک در میان گذاشت، اما وی در واکنش آن را یک آسیب پذیری ندانست.

سرانجام شریطه در واکنش و برای اثبات صحت ادعایش صفحه شخصی مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک را هک کرد. یکی از مهندسان امنیتی فیس بوک در واکنش به این اتفاق، حساب کاربری این هکر در فیس بوک را از کار انداخت. فیس بوک ادعا می کند به اشخاصی که آسیب پذیری های این پایگاه اینترنتی را شناسایی کنند جایزه می دهد، اما این بار به بهانه نقض شرایط کاربری فیس بوک برخورد تندی با شریطه صورت گرفت.

این هکر در پیامی که پس از هک کردن حساب زاکربرگ بر روی صفحه شخصی او ارسال کرده بود، آورده بود: اقای مارک زاکربرگ ، از نقض حریم شخصی شما و ارسال مطلب بر روی دیوار شما عذرخواهی می کنم. اما بعد از ارسال همه گزارش های قبلی به فیس بوک در این مورد راه دیگری برای من باقی نمانده بود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *