یک متخصص ترک اعتیاد: انباشت تنش‌ها و اضطراب‌ها از عوامل مؤثر در تشدید «پرخاشگری» است

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ شنبه ۲۰م آبان ۹۱،

6-730.jpg

یک متخصص ترک اعتیاد با اشاره به اینکه خشونت فیزیکی در مردان بیشتر است، انباشت تنش‌ها و اضطراب‌ها، پایین آمدن سطح اخلاقیات، الگوبرداری‌های نامناسب، مشکلات اقتصادی و تعارضات خانوادگی را از عوامل مؤثر در تشدید پرخاشگری در جامعه عنوان نمود.

بهزاد دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار ناجتماعی» ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار نمود: پرخاشگری یعنی رفتار تند به هنگام عدم سازگاری با موفقیت که این رفتار در زندگی روزمره ارتباط بسیار نزدیکی با ناکامی دارد.

وی حس “ناکامی” را یکی از عوامل اثرگذار در پرخاشگری دانست و گفت: وقتی که فرد برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود، تلاش می‌کند، اما در رسیدن به اهداف خود ناکام می‌شود، یکی از رفتارهایی که از خود بروز می‌دهد، پرخاشگری است.

دارابی ادامه داد: به عنوان نمونه شخصی از راه بندان در جاده و یا نبود فضا برای پارک نمودن ماشین در اثر ناکامی خشم می‌کند و چیزی که ثابت شده ناکامی، پرخاشگری را افزایش می‌دهد و پرخاشگری می‌تواند ناکامی‌های فشرده را رها کند.

این متخصص ترک اعتیاد با بیان اینکه خشونت فیزیکی در مردان بیشتر است، انباشت تنش‌ها و اضطراب‌ها، پایین آمدن سطح اخلاقیات، الگوبرداری‌های نامناسب، مشکلات اقتصادی و تعارضات خانوادگی را از عوامل مؤثر در تشدید پرخاشگری در جامعه عنوان نمود.

انیمیشین “بن تن” الگوی نامناسب رواج خشونت است

دارابی با اشاره به اینکه لحاظ نمودن الگوهای نامناسب و خشن از سوی نوجوانان عاملی تأثیرگذار در تشدید ناهنجاری‌های رفتاری است، اظهار نمود: بیشتر انیمیشن‌های خارجی مانند “بن تن” رواج پرخاشگری در جامعه را افزایش می‌دهد.

این متخصص ترک اعتیاد ادامه داد: خوشبختانه برنامه‌های تولید داخلی کشور به رواج خشونت نمی‌پردازد، اما شیوه‌های کنترل خشم کمتر در انیمیشن و فیلم دیده می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان نمود: مصرف مواد محرک در بین جوانان افزایش یافته که یکی از عوامل مهم پرخاشگری در بین جوانان است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *