یک نمایشگاه دیگر در گالری «ری‌را» دوبی

به گزارش خبرآنلاین، گالری «ری را» که اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در قلب تجاری دوبی واقع در منطقه DIFC  به عنوان نخستین گالری ایرانی افتتاح شده بود، از عصر دوشنبه با نمایش ۱۰ نقاشی از «هومن درخشنده» و ۱۲ عکس از «ملیکا شفاهی»، دومین نمایشگاه خود را برگزار می‌کند.

 

در این نمایشگاه، تازه‌ترین نقاشی‌های درخشنده با عنوان «حضور اسرار آمیز» و دو مجموعه جدید از عکس‌های شفاهی با عنوان «لباس جدید پادشاه» و « تهران» روی دیوارهای گالری ری را می‌رود.

 

 درخشنده در نقاشی‌های تازه‌اش،فرم و المان‌های تصویری را در ادامه مجموعه پیشین خود به کار برده و همچنان شخصیت زن و علائم رانندگی را به عنوان شاخصه‌های بصری آثارش حفظ کرده، اما روایت‌ و تحلیل‌های تازه‌ای از موقعیت‌های دوگانه زندگی روی بوم‌هایش بازتاب داده است.

 

 این درحالی است که «ملیکا شفاهی» دو مجموعه عکس جدیدش را با تکنیک مشترک عکاسی صحنه، کارگردانی و چیدمان عناصر موجود در عکس خلق کرده‌است.

 

«شفاهی» با بازآفرینی داستان‌های کهنی که مرزهای جغرافیایی را در نوردیده‌اند و آدم‌هایی که در سراسر دنیا با آن هم ذات پنداری می‌کنند،با زبانی امروزین و اشیایی که مفهوم برانگیزند، تلاش کرده تا عکس‌هایی معاصر را به ثبت برساند.

 

درخشنده متولد ۱۳۵۹ است و تحصیلات هنرهای تجسمی دارد. او نقاش جوانی است که از سال ۱۳۷۵ نمایشگاه‌های موفقی در ایران و خارج از ایران ارایه کرده است.

 

شفاهی نیز متولد ۱۳۶۳ و عکاس ایرانی مقیم لیون فرانسه است که کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه هنر همین شهر کسب کرده است.

 

برپایی این نمایشگاه دو نفره و ایجاد فرصت گفتگو میان آثار این دو هنرمند و نیز نمایش جلوه‌هایی نوظهور از توانمندی‌های هنر ایران، از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه‌است.

 

دومین نمایشگاه گالری «ری را» شامگاه  دوشنبه – ۲۷ شهریور – ساعت ۱۷ آغاز به کار می‌کند و به مدت یک ماه، همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ (شنبه‌ها ۱۲ تا ۱۸) آماده بازدید علاقمندان است.

 

گالری «ری را» که در طبقه همکف DIFC واقع شده است ، روزهای جمعه تعطیل است.

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ