۲۷۰ رای تا فتح کاخ سفید: رامنی ۱۶۳ – اوباما ۱۷۲

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱،

1-1536.jpg

اعلام نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت‌های مختلف این کشور آغاز شده است؛ انتخاباتی که سرنوشت ساکنان چهار سال آینده کاخ سفید را مشخص می‌کند.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تا این لحظه نتیجه انتخابات در ۳۵ ایالت از ۵۱ ایالت آمریکا اعلام شده و بر اساس این نتیجه، میت رامنی، کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ۱۶۳رای الکترال کالج انتخاباتی را به خود اختصاص داده است. باراک اوباما نیز تاکنون ۱۷۲ رای الکترال کالج انتخاباتی را ازآن خود نموده است.

نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توسط مجموعا ۵۳۸ رای الکترال کالج در سراسر این کشور تعیین می‌شود و کاندیدایی که بتواند ۲۷۰ رای الکترال کالج را به خود اختصاص دهد، پیروز انتخابات خواهد بود.

هر کاندیدایی که بتواند آرای بیشتری را در یک ایالت کسب کند همه آرای الکترال آن ایالت را از آن خود می‌کند.

بر اساس درصد آرای ریخته شده نیز تاکنون رامنی ۵۰٫۳ و اوباما ۴۸٫۴ درصد آرا را از آن خود نموده‌اند. ۱٫۳ آرا نیز به کاندیداهای مستقل تعلق گرفته است.

گزارش ایالت‌هایی که تازه نتیجه‌شان اعلام شده:

– اوباما توانست در ایالت پنسیلوانیا پیروز شود و به این ترتیب ۲۰ رای این ایالت را از آن خود نمود و تعداد آرای خود را به ۱۴۳ رساند.

– بر اساس تازه‌ترین نتیجه اوباما در نیوهمپشایر و مینسوتا نیز پیروز شده و چهار رای الکترال نیوهمپشایر و ۱۰ رای مینسوتا را به دست آورده است و آرای خود را به ۱۵۷ رسانده است.

– اوباما در ویسکانسین پیروز شد و ۱۰ رای دیگر به دست آورد.

خبر در حال به‌روزرسانی است


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ