VPN قانونی هم رسید

۳۰م دیماه ،

دبیر شورایعالی فضای مجازی گفت: اشخاصی کە در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارند می توانند تقاضای خود را اعلام کرده و برائ دریافت این خدمات ثبت نام کنند.

اخوان بها بادی در گفتگو با خبرنگار اجتماعیممتازنیوز، افزود: فعالیت هایی کە تحت عنوان VPN در کشور اتفاق می افتد قانونی نیست و بعضی از کاربران اینترنت نیاز دارند کە از پروتکلهای رمز شده برائ تمامشان استفاده کنند کە در حال حاضر برائ پاسخ به این نیاز مجبور به استفاده از خدمات VPN به صورت غیرقانونی در کشور می شوند.
وی ادامه داد: قرار است برائ اشخاصی کە در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارند نقطه تماسی معرفی شود تا این کاربران بتوانند تقاضای خود را به مراجع ذیصلاح ارسال کرده و برائ دریافت این خدمات ثبت نام کنند و پس از مرحله ثبت نام کاربران می توانند به صورت قانونی در داخل کشور از خدمات VPN استفاده کنند.
دبیر شورایعالی فضای مجازی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر از VPN  کە در آن از پروتکل های رمز استفاده شده برائ هدف اصلی تخصصی آن استفاده نمی شود و بعضا برائ دور زدن فیلترینگ و عبور از سامانه فیلترینگ کشور استفاده می گردد.
وی خاطر نشان کرد: فیلترینگ برائ کشور لازم است و نمی توانیم اجازه دهیم کە به هر نوعی محتوایی مضر برائ فرهنگ کشور بدون هیچ محدودیتی دسترسی وجود داشته باشد./ل


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ