آتش‌سوزی جنگل های گیلان بعد از خسارت ۸۰ هکتاری خاموش شد

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از نیروهای فرمانداری و شهرداری و سپاه و بسیج و مردم شهرستان رودبار جهت کمک به اطفای حریق جنگل ها، خاطرنشان کرد: تا این لحظه کلیه حریق ها مهار شده و هیچگونه آتش سوزی در گیلان نداریم.

آتش‌سوزی جنگل های گیلان بعد از خسارت ۸۰ هکتاری خاموش شد

به گزارش ممتاز نیوز، میرحامد اختری از اطفای کامل حریق در جنگل های رودبار خبر داد و اظهار کرد: با تلاش نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و تمامی دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران موفق به مهار آتش شدیم.

وی با بیان اینکه آتش سوزی در اراضی جنگلی گیلان به دنبال وزش باد گرم شدید از سه شنبه هفته گذشته آغاز شد و تا امروز ادامه داشت، افزود: این آتش سوزی ها شهرستان های ماسال، فومن، تالش، رضوانشهر، رودبار و املش را درگیر کرده بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اطفای کامل حریق در چهار شهرستان ماسال، رضوانشهر، تالش و فومن به مساحت ۴۵ هکتار تا روز چهارشنبه، ادامه داد: شاهد تداوم آتش سوزی در شهرستان رودبار تا ظهر امروز بودیم.

اختری ضمن قدردانی از نیروهای فرمانداری و شهرداری و سپاه و بسیج و مردم شهرستان رودبار جهت کمک به اطفای حریق، خاطرنشان کرد: تا این لحظه کلیه حریق ها مهار شده و هیچگونه آتش سوزی در گیلان نداریم.

وی مساحت درگیر با حریق در جنگل های رودبار را بین ۳۰ تا ۴۰ هکتار دانست و یادور شد: اگرچه این حریق ها سطحی بود، اما برآورد خسارت ادامه دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *