آجیل کیلویی چند؟

۲۱م اسفند ،

112-1.jpg

آجیل و به ویژه پسته در چند ماه اخیر بی سروصدا با افزایش قیمت روبرو شده بود و سبب آن هم عدم نیاز مردم به آن در روزهای عادی سال بود، ولی این روزها قیمت آن با توجه به نزدیک شدن به سال نو و نیاز مردم به خرید آن به سوژه اول رسانه ها تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آجیل به دو صورت تهیه می گردد؛ یا به صورت آماده یا به صورت خرید مجزای مواد تشکیل دهنده آن از قبیل پسته، فندق، تخمه و امثال آن و ترکیب آنها با یکدیگر.

در حال حاضر در سطح شهر قیمت آجیل چهار مغز درجه یک کیلویی ۵۱ هزار تومان، آجیل چهار مغز همراه با مغز تخمه کیلویی ۴۶ هزار تومان، آجیل چهارمغز معمولی کیلویی ۴۵ هزار تومان، آجیل با تخمه پوست دار کیلویی ۳۳ هزار تومان، پسته درجه یک کیلویی ۵۶ هزار تومان، پسته با کیفیت کیلویی ۴۹ هزار تومان، بادام هندی کیلویی ۵۰ تا ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان، بادام کیلویی ۴۱ تا ۴۴ هزار تومان، بادام زمینی کیلویی ۲۳ هزار تومان، فندق بدون پوست کیلویی ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان، فندق با پوست کیلویی ۲۰ هزار تومان، تخمه کدو کیلویی ۲۴ هزار تومان، تخمه ژاپنی کیلویی ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان، گردو کیلویی ۴۴هزار تومان، نارگیل خشک کیلویی ۵۵هزار تومان، انجیر کیلویی ۳۷ هزار تومان، توت کیلویی ۳۱ هزار تومان، کشمش کیلویی ۱۰ هزار تومان و میوه خشک کیلویی ۴۵ هزار تومان است.

حجم خریدها در سطح شهر با توجه به افزایش قیمت آجیل نسبتا بالاست و برخلاف تصور به سبب افزایش قیمت آجیل حجم خریدها کاهش محسوسی نیافته است.

پسته فندقی که در نمایشگاه های بهاره توسط انجمن پسته ایران و صادر‌کنندگان پسته با قیمت کیلویی۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود در سطح شهر با کیفیت نسبتا خوب به قیمت کیلویی ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان به دست مردم می‌رسد.

یک فروشنده در این باره گفت: این پسته‌ها دربسته می باشند و بعد از نگهداری در آب و نمک با چکش در این پسته را باز می کنند که با نام “پسته فندقی آب خندان” عرضه می گردد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ