آخرین وضعیت ساماندهی گیم‌نت‌ها

۱۹م اسفند ،

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از پیوستن ۶۴ بازی سرا و مرکز بازی رایانه‌ای – گیم‌نت- به شبکه ملی فرهنگ خبر داد و گفت: افزایش کیفیت خدمات قابل ارائه در مراکز بازی‌های رایانه‌ای از مزایای اجرای طرح ساماندهی گیم نت‌ها است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر،‌ حسن علیزاده با اشاره به اقدامات صورت گرفته برائ راه اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور اظهار داشت: شبکه ملی فرهنگ با مجوز مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف استفاده بهینه از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی به منظور تحقق اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران، نسبت به راه اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور اقدام کرده است.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ادامه داد: از این رو امکانی فراهم شده تا موسسات فرهنگی دیجیتالی، موسسات فرهنگی هنری، گیم نت‌ها و سایر موسساتی که موضوع فعالیت‌شان در حوزه فرهنگ و رسانه‌های دیجیتال است بتوانند با پیوستن به شبکه ملی فرهنگ علاوه بر افزایش کیفیت خدمات قابل ارائه به شهروندان، از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

علیزاده، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی گیم‌نت‌ها و کافی نت‌ها به مهر گفت: تاکنون ۶۴ گیم‌نت شرایط پیوستن به شبکه ملی فرهنگ را احراز کرده‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال جاری این تعداد گیم‌نت به شبکه ملی فرهنگ بپیوندند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ادامه داد: موسسات فرهنگی دیجیتال و سایر موسسات نیز نزدیک به ۴۰ تقاضا به شبکه ملی فرهنگ ارسال کرده‌اند که از این تعداد ۵ تقاضا شرایط را احراز کرده‌اند و مابقی تقاضاها در حال بررسی است.

پیش از این نیز دکتر علیزاده به مهر اعلام کرد: برائ نظارت و تسهیل فعالیت این بخش، برنامه مدونی طراحی شده است که براساس این نظام‌نامه تازه تمامی گیم‌نت‌ها و کافی‌نت‌ها در قالب شبکه ملی فرهنگ ساماندهی خواهند شد و تمامی فعالان این صنف و نیز کسانی که قصد دارند از این پس وارد این عرصه شوند باید طبق نظام‌نامه تازه به فعالیت خود ادامه دهند.

به گفته وی پیوستن به شبکه ملی فرهنگ و نظام‌مند شدن کافی‌نت‌ها و گیم نت‌ها، گردش اقتصادی خوبی را برائ این فعالان به دنبال خواهد داشت و براساس قانون تشکیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی فعالان فضای فرهنگی کشور در چارچوب تشکیل موسسه، تشکل، مجمع و اتحادیه باید از این وزارتخانه مجوز دریافت کنند که این قانون کافی‌نت‌ها و گیم‌نت‌ها را نیز شامل می‌شود.

به گزارش مهر، طرح ساماندهی و نظارت بر مکان‌های عمومی اینترنتی و بازی‌های رایانه‌ای مانند کافی‌نت‌ها و گیم‌نت‌ها از آذرماه امسال آغاز شده و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این حوزه، این طرح را در دستور کار قرار داد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ