آغاز هفته خوابگاه های دانشجویی

جام جم آنلاین: هفته خوابگاه های دانشجویی از امروز، ۲۲ اردیبهشت ماه در دانشگاه های سراسر کشور آغاز شد.

اجرای ویژه برنامه های هفته خوابگاه های دانشجویی از امروز جمعه با هدف ارتقای کیفیت خوابگاه ها، توسعه ظرفیت خوابگاهی برای دانشجویان، بهبود سطح زندگی دانشجویی و ترویج خوابگاه سازی به عنوان یک ارزش اسلامی آغاز شده و تا ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

براساس نامگذاری های صورت گرفته توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، اولین روز هفته خوابگاه های امسال با عنوان «خوابگاه سازی ارزش اسلامی، نیاز ملی» نام گرفته که برنامه های آن با رویکرد حمایت از بخش خصوصی و ساخت خوابگاه های غیردولتی دنبال می شود.

فردا شنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه دومین روز از هفته خوابگاه ها نیز با عنوان «خوابگاه، خانواده و فرهنگ»، سومین روز با عنوان «خوابگاه، مشارکتهای مردمی و توسعه خوابگاه های غیردولتی»، چهارمین روز با عنوان «خوابگاه، نوآوری، مدیریت بهتر و حمایت از سرمایه ایرانی»، پنجمین روز با عنوان «خوابگاه، زندگی جمعی، مشارکت دانشجویان در مدیریت اجرایی»، ششمین روز با عنوان «خوابگاه، ورزش، ایمنی و سلامت» و هفتمین و آخرین روز این هفته نیز با عنوان «خوابگاه و هدفمندسازی خدمات» نامگذاری شده است.

ویژه برنامه های هفته خوابگاه های دانشجویی متناسب با عنوان های انتخاب شده برای هریک از روزها در خوابگاه های سراسرکشور به اجرا درمی آید که تجلیل از خیرین خوابگاه ساز، اجرای مسابقات متنوع فرهنگی، ورزشی و هنری، دعوت از خانواده های دانشجویان برای بازدید از خوابگاه و آشنایی با محیط مسکونی فرزندان، افتتاح طرح های عمرانی خوابگاهی و معرفی تعاونی های دانشجویی موفق از جمله آنهاست.

برپایی نمایشگاه از آثار فرهنگی و هنری دانشجویی و نمایشگاه عرضه تولیدات دانشجویان ساکن در خوابگاهها، توسعه و احیای فضای سبز خوابگاه ها با مشارکت دانشجویان هم در طول هفته خوابگاه ها پیش بینی شده است.

معاونان و مسوولان دانشگاه ها نیز در این هفته با حضور در خوابگاه ها ضمن گفت و گو با دانشجویان از نزدیک با مسایل زندگی دانشجویان در محیط خوابگاهی آشنا خواهند شد.

براساس آمار ارائه شده از سوی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، حدود ۳۰۰ هزار دانشجو در خوابگاه های دانشگاهی کشور ساکن هستند.(ایرنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *