آغاز پرداخت ارز غیرمرجع به اولویت ۶

بینا- معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران از آغاز پرداخت ارز غیرمرجع به اولویت ۶ در اتاق مبادلات ارزی خبر داد و گفت: روز گذشته در این اتاق، علاوه بر تامین ارز مورد نیاز اولویت ۳، ۴ و ۵، اولویت ۶ نیز از ارز بهره مند شدند.

به گزارش بیناف کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی با بیان اینکه هم اکنون اتاق مبادلات ارزی، علاوه بر تامین ارز مورد نیاز اولویت‌های ۳، ۴ و ۵، اولویت ۶ را نیز تامین ارز می‌ کند، به مهر گفت: با توجه به مجموعه اقداماتی که در اتاق مبادله ارز به منظور تامین ارز مورد نیاز مراجعه کنندگان صورت می ‌گیرد، هم اکنون وضعیت به نحوی است که به بیشتر ثبت سفارشاتی که مورد تائید سازمان توسعه تجارت ایران و بانک مرکزی است، ارز تعلق می‌گیرد.

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: البته رویکرد اتاق مبادلات ارزی، تامین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان است، چرا که در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی باید رویکرد تامین ارز برای متقاضیانی باشد که تولید می کنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون در اتاق مبادلات ارزی شرایط به نحوی فراهم شده که یک تاجر به راحتی در زیر یک سقف می‌تواند تمامی نیازهای عملیات ثبت سفارش و دریافت ارز از بانک را فراهم کند. البته بانک مرکزی نیز به موقع توانسته ارز مورد نیاز را در اتاق مبادلات ارزی تامین کند.

به گفته کرمانشاهی، اولویت ۱ و ۲ همچنان ارز مرجع از بانک مرکزی دریافت می کنند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ