آلودگی هوا هم مصرف بنزین تهران را کاهش نداد/ مصرف بنزین در ۲روز تعطیل ثابت ماند

۲۰م آذر ،

20-323.jpg

تهران هفته قبل به سبب آلودگی هوا دو روز تعطیل شد تا بلکه استفاده از خودروهای شخصی کاهش یابد و آسمان کمی دیده شود اما انگار تعطیلات هم حریف خودروهای شخصی تک سرنشین‌ پایتخت‌نشیان نشد.

به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با وجود این که کلیه ادارات و دستگاه‌های دولتی، مدارس و موسسات وابسته به آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مهدهای کودک در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۴ و ۱۵ آذرماه) به سبب افزایش غلظت آلودگی هوا تعطیل شد و از مردم خواسته شد در این روزها کمتر از خودروی شخصی استفاده کنند اما مصرف بنزین پایتخت در دو روز تعطیلات تفاوتی با مصرف سایر روزهای پیش از آن نداشت.

بر اساس آمارمصرف بنزین، در هفته قبل در مجموع حدود ۸۶ میلیون لیتر بنزین در باک خودرهای تهران‌نشین‌ها سوزانده شد که با متوسط مصرف روزانه ۱۲٫۳ میلیون لیتر نشان‌دهنده افزایش ۶٫۵ درصدی مصرف این فرآورده نسبت به هفته پیش از آن است.

متوسط مصرف روزانه بنزین تهرانی‌ها در دو هفته پیش با مجموع ۸۰ میلیون لیتر، ۱۱٫۵ میلیون لیتر بود.

مصرف بنزین شهر تهران در بین روزهای ۱۱ تا ۱۷ آذرماه (هفته قبل) به ترتیب در روز شنبه ۱۳، یک‌شنبه ۱۲٫۷، دوشنبه ۱۲٫۵، سه شنبه ۱۲٫۴ ،چهار شنبه ۱۲، پنج‌شنبه ۱۲٫۳ و جمعه ۱۱ میلیون لیتر بود.

بر این اساس شاید اگر بارش شش میلیمتر هفته قبل در کشور نبود باید منتظر زنجیره‌ای از روزهای تعطیل به مناسبت آلودگی هوا می‌بودیم.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ