آیت‌الله مکارم‌شیرازی:مسلمانان به جان هم افتاده‌اند/تصمیم گرفتم گوشت مرغ نخورم

خبرگزای آریا- چرا کشورهای اسلامی کاری برای مسلمانان بی‌دفاع میانمار انجام نمی دهند؟!؛ همگی باید فریاد برآورند و از سازمان ملل و مجامع جهانی بخواهند که حفظ جان این مسلمانان را تامین کنند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مرکز خبرحوزه،‌ حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی ظهر امروز، ۳۱ تیرماه، در آغاز سلسله مباحث تفسیری خود در ماه مبارک رمضان، در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت معصومه‌(س)، با محکومیت کشتار مسلمانان میانمار، اظهار داشتند: متاسفانه در میانمار، یکی از کشورهای شرق آسیا که در همسایگی هند و برخی کشورهای اسلامی قرار دارد، جمعیت بودایی بر سر مسلمانان ریخته و آنان را قتل عام می کنند!
معظم‌له با بیان این که بوداییان متعصب چنین کارهایی را از وهابیت یادگرفته‌اند، گفتند:  وهابیت، افرادی را برای آدم کشی در جهان مامور می‌کنند و بوداییان نیز این کار را انجام می‌دهند.
ایشان با اشاره به این که چرا کشورهای اسلامی کاری برای مسلمانان بی‌دفاع میانمار انجام نمی دهند؟  یادآور شدند: دلیل این کار این است که مسلمانان به جان هم افتاده‌اند و مسلمان، مسلمان را می‌کشد و خبر ندارند که ۸۰۰ ‌هزار مسلمان در میانمار غریب مانده‌اند.
ایشان با تاکید بر این که مسلمانان باید فریاد خود را بلند کنند، اظهار داشتند: همگی باید از سازمان ملل و مجامع جهانی بخواهند که حفظ جان این مسلمانان را تامین کنند.

*تاکید بر حل معضل گرانی
این مرجع تقلید در ادامه به مسئله گرانی در ماه مبارک رمضان اشاره کرده و گفتند: مسئولان کاری کنند که ماه رمضان از نظر گرانی برای قشرهای ضعیف جامعه مشکلاتی ایجاد نکند، بویژه در تامین مواد غذایی مردم نباید به مشکل بیافتند.
معظم‌له با ابراز خرسندی از تشکیل جلساتی میان دولت و مجلس به دستور مقام‌معظم رهبری، خاطرنشان کردند: البته مردم هم در این زمینه نباید خیلی برای تامین برخی مواد غذایی اصرار کنند.
ایشان افزودند: عده زیادی درباره قیمت مرغ اصرار می‌کنند؛ در حالی که اگر گوشت مرغ نخورند خیلی مسئله مهمی نیست، بیشتر اطبا گفته‌اند که مواد گوشتی غذای مناسبی برای انسان نیست و نباید افراط کرد؛ تنها مقدار کمی لازم می‌باشد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه من خودم تصمیم گرفتم گوشت مرغ نخورم، تاکید کردند: من بدون این که در این مسئله تحریم کنم، خودم تصمیم گرفتم گوشت مرغ نخورم، مردم هم می‌توانند با جمع و جور کردن اطراف کار در مقابله با گرانی سهیم باشند؛ البته دولت هم باید برای برطرف کردن گرانی‌ها کمر همت ببندد.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ