«آیت حسن» از شبکه ۴

جام جم آنلاین: زندگی علامه حسن‌زاده آملی در قالب مجموعه مستند با عنوان «آیت حسن» از شبکه چهار سیما روایت می‌شود.

 این مجموعه با رویکردی کاملاً تحقیقی و مستند در ۵ قسمت ۴۵ دقیقه ای زندگی، آراء و اندیشه‌های آیت الله حسن‌زاده آملی را به تصویر در آورده تا الگویی برای نسل جوان فرهیخته شود.

به گفته محمد سبحانی تهیه کننده «آیت حسن» این برنامه در قالب مستند علمی به طرح نظرات این علامه در زمینه‌های فلسفه و عرفان، ریاضی و هیات، تفسیر، ادبیات و فقه، طب و پزشکی می‌پردازد.

سبحانی گفت: تصویربرداری این مستند به روایت محمدرضا شهیدی‌فر در شهرهای قم، امل و شهرهای اطراف آمل صورت گرفته است و برای بازشناسی و پرداختن به شخصیت خانوادگی و اجتماعی ایشان یا بستگان و شاگردانشان گفت‌وگو شده است. همچنین برای نقد و بررسی نظرات فلسفی، ریاضی، و … ایشان با کارشناسان و اساتید حوزوی و دانشگاهی همچون آیت الله عباسی، دکتر صادق لاریجانی، دکتر منصوری لاریجانی، آیت الله یزدان پناه و … مصاحبه شده است.

حسن طبری آملی مشهور به حسن حسن‌زاده‌آ‌ملی و علامه حسن‌زاده روحانی مجتهد، عارف، فیلسوف و مدرس دروس حوزوی است. وی در فلسفه، عرفان، فقه، اصول، ادبیات، ریاضیات، علم فیزیک و شیمی و بسیاری علوم دیگر تخصص خاصی دارد. و جامعیت علمی و عملی وی سبب شده که مورد قبول همه صاحب نظران و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی قرار گیرد.

«آیت حسن» کاری از گروه معارف و اندیشه دینی شبکه چهار سیما است و قرار است درماه مبارک رمضان از شبکه چهار پخش شود. (فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ