آپارتمان چندسال ساخت پرمشتری شد

در شرایط کنونی بازار مسکن، آپارتمان‌هایی با عمر چند ساله و وام مسکن متقاضی بیشتری دارند؛ زیرا قیمت این آپارتمان‌ها گاهی بیش از ۵ میلیون تومان در هر متر مربع از نرخ آپارتمان‌های نوساز کمتر است.
به گزارش در شرایطی که نرخ آپارتمان‌های نوساز در شهر تهران با افزایش مواجه شده است، بعضی از متقاضیان مسکن به خرید خانه‌های چند سال ساخت روی آورده‌اند تا قدرت خرید خود را افزایش دهند؛ زیرا قیمت این خانه‌ها بیش از یک میلیون تومان از نرخ آپارتمان‌های نوساز کمتر است بنابراین متقاضیان بسیاری به سمت این بازار کشیده می‌شوند. آپارتمان‌های غیرنوساز را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد، دسته اول آپارتمان‌هایی که کمتر از ۲۰ سال عمر دارند و وام مسکن به آنها تعلق می‌گیرد و دسته دوم آپارتمان‌هایی با عمر بیش از ۲۰ سال که وام مسکن ندارند.
براین اساس به سبب تعلق وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن برای آپارتمان‌هایی با عمر کمتر از ۱۲ سال، این آپارتمان‌ها متقاضی بیشتری دارند و اغلب اشخاص به دنبال این می باشند تا خانه‌ای را با وام خریداری کنند و هر چه سال ساخت یک واحد بالاتر باشد وام کمتری به آن تعلق می‌گیرد؛ به طوری که خانه‌هایی با عمر ۲۰ ساله، ۵۰ میلیون تومان وام دارند.
البته تعداد بسیاری از متقاضیان هم خانه‌های بدون وام را خریداری می‌کنند که این بستگی به بودجه شخصی آنها و توانایی در پرداخت تمامی هزینه آپارتمان دارد؛ ضمن آنکه خانه‌هایی با عمر بالا و بدون وام، قیمتی کمتر از دیگر آپارتمان‌ها دارد اما در زمان فروش ممکن است خریدار کمتری برای آن پیدا شود.
در حال حاضر کاهش قدرت خرید مردم، منجر شده که بازار خرید آپارتمان‌های چند سال ساخت، رونق بیشتری پیدا کند و متقاضی بیشتری برای آنها وجود داشته باشند.

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.