آی‌پد جدید با صفحه نمایش IGZO شارپ عرضه می‌شود

ماندانا سجادی: نام این فن آوری IGZO (ایندیم گالیم اکسید روی) خواهد بود که شارپ تولید انبوه ان را از ماه آپریل آغاز کرده است.

شارپ اعلام کرده که سایز این صفحه نمایش و رزولوشن تصویر آن کاملا با آی پد ۳ مطابقت دارد. ریچارد شیم، یکی از تحلیل گران DisplaySearch ، دراین باره گفت : به نظر می رسد این اتفاق خواهد افتاد. ما در نوشته های تحقیقاتی خود هم گفته بودیم که شارپ پنل های IGZO را برای ای پد جدید تامین خواهد کرد.

ریموند سونیرا، موسس، رئیس و مدیر عامل شرکت DisplayMate Technologies پیش از این گفته بود: اپل در نظر داشت در همان زمان عرضه آی پد جدید در ماه مارچ، از فن آوری IGZO برای آی‌پدهایش استفاده کند. اما این اتفاق هرگز رخ نداد زیرا شارپ نمایشگرهای IGZO را هنوز آماده نکرده بود. بنابراین اپل مجبور شد از همان فن آوری های گذشته اش استفاده کند.

اگر چه سونیرا، اینکه آیا اپل می خواهد در حال حاضر از این فن آوری استفاده کند یا خیر، را هاله از شک و تردید باقی گذاشته است – به خصوص با توجه به شایعه عدم امکان صدور مجوز برای این صفحه نمایش- وی امروز صبح در پاسخ به ای میل Cnet گفت که اگر IGZO در آی پد قرار بگیرد بسیار مشتاق است تا آن را با آی پد های کنونی مقایسه کند.

در هر صورت IGZO خواهد آمد. و از جمله مزایای دیگر آن این است که به خاطر ترانزیستور های کوچک و مدار ها مخصوصش، نور بیشتری می تواند از صفحه آن عبور کند و بنابراین به نورهای پس زمینه کمتری نیاز دارد، در نتیجه صفحه نمایش آن باریک نر خواهد شد.

سونیرا قبلا نوشته بود:از این فن آوری در لپ تاپ ها، مونیتورها و تلویزیون ها استفاده خواهد شد. آی پد جدید به خاطر قدرت بالا و باتری بزرگش به شدت به این صفحه نمایش نیازمند است.

پیش از این هم اپل پس از عرضه محصولش آن را با یک فن آوری کلیدی دیگر ارتقا داده بود. مثلا برای آی پد ۲ هم پس از مدتی پردازند A5 399 دلاری را روی آن تعبیه کرد که به نسبت تراشه های قدیمی، عمر باتری دستگاه را بیشتر می کرد.

به صورت مشابه ، استفاده از این نمایشگر هم می تواند باعث افزایش عمر باتری آی پد جدید شود و مزایای دیگری هم برای آن به ارمغان خواهد آورد که هنوز بسیاری از آنها ناشناخته است.

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *