ابتلا به ایدز در کشور روند افزایشی دارد

رییس مرکز تحقیقات ایدز با بیان اینکه ۱۵ درصد معتادان تزریقی کشور به ایدز مبتلا هستند گفت: اما در تحقیقی که در تهران انجام شد، مشخص شد که ۲۵ درصد معتادان تزریقی به HIV مبتلا هستند.

ایدز

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر)، مینو محرز رییس مرکز تحقیقات ایدز در مورد شیوع دوباره مصرف هروئین و انتقال ایدز از طریق تزریق هشدار داد.

وی همچنین در مورد آمار معتادان تزریقی مبتلا به HIV گفت: مطابق تحقیقی که صورت گرفته است، در کل کشور چیزی حدود ۱۵ درصد از معتادان تزریقی به HIV مبتلا هستند اما در تحقیقی که در تهران انجام شد، مشخص شد که ۲۵ درصد معتادان تزریقی به HIV مبتلا هستند.

بر اساس گزارش فارس، عضو کمیته کشوری ایدز وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که «گفته می‌شود آمار معتادان تزریقی کشور حدود بیش از ۲۰۰هزار نفر است و آمار کل مبتلایان به HIV نیز ۲۵ هزار نفر است، آیا ۲۰ درصد معتادان تزریقی بیش از آمار مبتلایان به HIV نمی‌شود» گفت: این آماری که خدمتتان می‌گویم تخمینی است.

وی افزود: ما ۲ نوع آمار درباره HIV داریم یکی آن آماری که طبق خود اظهاری افراد و شناسایی‌شان در دست است و دومی آماری است که از مبتلایان به HIV تخمین زده می‌شود؛ طبق آمار تخمینی اکنون چیزی حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار بیمار مبتلا به HIV در کشور داریم.

محرز همچنین از شیوع مصرف روانگردان‌ها در میان جوانان ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه مصرف شیشه سبب از کار افتادن مغز این افراد شده و آمار جنایت و صدمه زدن به دیگران افزایش می‌یابد.

ابتلا به ایدز در کشور روند افزایشی دارد

وی آمار ابتلا به ایدز را در کشور نگران کننده و افزایشی خواند و در مورد شیوع ایدز در میان مصرف کنندگان شیشه هشدار داد.

محرز در مورد نحوه انتقال ایدز در میان مصرف کنندگان روانگردان‌ها گفت: به علت از خود بی‌خود شدن افراد در مهمانی‌ها و تماس‌های جنسی این افراد و عدم استفاده از وسایل پیشگیری بیماری ایدز بین افراد مختلف مصرف کننده این مواد انتقال پیدا می‌کند.


خبرگزاری دانا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *