ابلاغ نرخ‌نامه جدید‌ مرغ و تخم مرغ

جام جم آنلاین: بر اساس نرخ‌نامه جدیدی که برای مرغ و تخم‌مرغ از اول تیرماه ابلاغ شده است، قیمت هر کیلوگرم مرغ کامل تازه بسته‌بندی شده ۵۴۹۰ تومان و هر کیلوگرم تخم‌مرغ فله ۲۱۵۰ تومان تعیین شده است.

بر اساس نرخ‌نامه جدیدی که از ابتدای تیرماه برای قیمت مرغ و تخم‌مرغ ابلاغ شده است، قیمت هر کیلوگرم مرغ کامل تازه بسته‌بندی شده در کیسه نایلونی ۵۴۹۰ تومان است، بر این اساس لاشه مرغ براساس وزن، سورت و تفکیک شده و سپس در کیسه‌های ته‌گرد و کاملا چسبیده به لاشه، باید بسته‌بندی شود.

بر این اساس، پلاستیک بسته‌بندی باید از مواد نو و مختص موادغذایی استفاده و بخشی از آن فاقد چاپ و رنگ و بصورت شفاف به جهت امکان رویت محصول باشد؛ ضمن اینکه کیسه محتوی لاشه بایستی کاملا از هوا تخلیه (وکیوم) و سپس درب‌بندی و یا کلیپس زده شود و بسته‌ها سالم، بدون عیب و پارگی باشند.

همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ کامل منجمد بسته‌بندی کیسه‌ای ۳۱۰۰ تومان تعیین شده است. همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه بسته‌بندی در بسته سینی یا بشقاب یکبار مصرف و روکش استرچ فیلم نیز، ۵۵۲۰ تومان تعیین شده است.

مردم باید توجه داشته باشند که تاریخ تولید و انقضا، شرایط نگهداری، نام کشتارگاه و کد پروانه بهداشتی بهره‌برداری به صورت چاپ شده، باید بر روی روکش پلاستیکی هر بسته چسبانده شده و بسته‌بندی‌ها فاقد هرگونه خونابه و آب باشد.

همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ کامل تازه بسته‌بندی بشقابی به صورت پاک شده نیز ۶۳۰۰ تومان تعیین شده است. این در حالی است که مصرف‌کنندگان باید توجه داشته باشند که علاوه بر رعایت مشخصات بسته‌بندی مندرج، مرغ‌های بسته‌بندی شده فاقد گردن، نوک بال، خونآبه و آب بوده و محتویات شکم و امعاء و احشا بطور کامل باید تخلیه شده باشد.

همچنین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ تازه فله ۲۱۵۰ تومان است، همچنین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ شناسنامه‌دار بسته‌بندی (شرینگ شده) ۲۰، ۲۵ و ۳۰ عددی نیز ۲۲۵۰ تومان تعیین شده است.

مصرف‌کنندگان باید توجه داشته باشند که تخم‌مرغ با این نرخ باید تازه و غیرسردخانه‌ای، کاملا سالم و بسته‌بندی شده به صورت شانه‌های خمیری شرینگ شده با پوشش استرچ فیلم باشد.

مرغ و تخم‌مرغ با قیمت مذکور در میادین میوه و تره‌بار قابل عرضه است و مردم می‌توانند هرگونه تخلف را با شماره تلفن ۱۲۴ به بازرسان گزارش دهند.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *