احضار کاردار افغانستان به وزارت امورخارجه

به‌دنبال فضاسازی منفی برخی رسانه‌های افغانستان علیه کشورمان درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغانستان که به‌صورت غیرمجاز در ایران حضور دارند و نیز به‌دنبال قتل یک دختر جوان توسط یکی از افاغنه در استان یزد، امروز شاه مردان قل، کاردار افغانستان در کشورمان به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

محسن پاک‌آیین، رییس ستاد افغانستان وزارت امور خارجه در این دیدار با محکومیت این جنایت، خواهان رعایت قوانین و مقررات از سوی اتباع افغان مقیم کشورمان شد و از دولت و سفارت افغانستان در تهران خواست تا به مسوولیت خود در توجیه اتباع این کشور در ایران عمل کنند.

رییس ستاد افغانستان وزارت امور خارجه کشورمان با انتقاد از اظهارات برخی از عوامل داخلی افغانستان که برخورد مقامات قضایی ایران با این تخلفات را خلاف موازین بین‌المللی دانسته‌اند گفت در حال حاضر سه میلیون افغان با آرامش و احترام در ایران زندگی می‌کنند اما مقامات ایران با اتباع مجرم خارجی طبق مقررات برخورد می‌کنند.

کاردار افغانستان در تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه گفت: ما از جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورد انسانی و عزتمند با اتباع افغانستان سپاسگزاریم و معتقدیم که با افراد متخلف باید طبق مقررات برخورد شود.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ