اختصاص ۵ هزار و ۷۰۰میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت زدایی/۴۶ هزار بخاری گازی در مدارس فعال است

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: امسال ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل محرومیت زدایی برای ساخت و بازسازی واحدهای آموزشی در مناطق روستایی تخصیص یافته است.

اختصاص 5 هزار و 700میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت زدایی/46 هزار بخاری گازی در مدارس فعال است

به گزارش ممتاز نیوز، خیرالله رخشانی مهر در سفر به مشگین شهر و بازدید از پروژه های نیمه تمام این شهرستان اظهار کرد: ۵۰ درصد این منابع تاکنون تخصیص یافته و قرار است تا پایان سال مابقی منابع تامین و به استان ها پرداخت شود.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه های آموزشی در این شهرستان ردیف ملی نداشته و یا کمبود اعتبارات دارند، خاطرنشان کرد: علاقمند نیستیم تا پروژه های آموزشی، پرورشی و ورزشی به حال خود رها شود که سعی داریم استخر نیمه تمام، مدرسه شبانه روزی قصابه و دیگر پروژه های اولویت دار مشگین شهر را هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور سهم استان اردبیل را از محل محرومیت زدایی ۱۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ما در این شهرستان متعهد به ساخت مدرسه سبز هستیم که یکی از رویکردهای وزارت آموزش و پرورش در بهینه سازی انرژی است.

رخشانی مهر گفت: در حال حاضر تنها ۴ درصد مدارس در سطح کشور دارای بخاری نفتی بوده و ۴۶ هزار بخاری گازی نیز در مدارس روشن است.

وی بیان کرد: در استان اردبیل در کنار برچیده شدن بساط بخاری های نفتی تنها ۱۴ درصد با جمع آوری بخاری های گازی فاصله داریم تا همه مدارس استان با سیستم گرمایشی استاندارد گرم شوند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از احداث واحدهای آموزشی در طرح جهش تولید مسکن با تامین ۳۰ درصدی منابع مورد نیاز از طریق راه و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: قرار است به تناسب ساخت یک میلیون واحد مسکن در شهرهای مختلف واحدهای آموزشی نیز احداث شود.

رخشانی مهر ضرورت تعیین تکلیف املاک مازاد آموزش و پرورش را با فروش واحدهای آموزشی فرسوده و تخریبی یادآور شد و افزود: براساس مصوبه مجلس به همه استان ها اختیار داده شده تا مدارس تخریبی و فرسوده را با تغییر کاربری به فروش رسانده و از محل آن پروژه های نیمه تمام و احداثی را به مرحله افتتاح برسانند.

وی قول مساعد داد؛ تا در دو سال آینده پروژه های نیمه تمام آموزشی در مشگین شهر به همراه ساخت سرویس های بهداشتی و تعمیر و تجهیز سیستم گرمایشی در این شهرستان به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *