ادامه درخشش کوراش کاران ایران با کسب ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز

ملی پوشان کوراش مردان و زنان ایران، در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به ۵ مدال طلا، نقره و برنز دست یافتند.

ادامه درخشش کوراش کاران ایران با کسب ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز

به گزارش ممتاز نیوز، دومین روز از سیزدهمین دوره رقابت‌های کوراش قهرمانی جهان از صبح امروز (یکشنبه) ۶ آذر ۱۴۰۱ در پونام هند پیگیری شد. در این روز برای کاروان کشورمان ۵ ورزشکار به روی گیلم رفتند که هر ۵ کوراش‌‎کار به مدال دست پیدا کردند.

بر همین اساس دنیا آقایی در وزن ۷۰-کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت که با برتری مقابل تمامی کوراش‌ کاران راهی دیدار نهایی شد. وی در فینال با برتری مقابل “بزوروآ” از ازبکستان به مدال طلا دست یافت. در این وزن ورزشکارانی از هلند و تایپه به صورت مشترک سوم شدند.

مسعود قوی‌بازو در وزن ۹۰- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت که با برتری مقابل تمامی کوراش‌ کاران راهی دیدار نهایی شد. قوی‌بازو در فینال با برتری مقابل “جونیبک” از ازبکستان به مدال طلا دست یافت. در این وزن ورزشکارانی از فرانسه و ژاپن به صورت مشترک سوم شدند.

محمد محمدی بریمانلو در وزن ۸۱- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و مقتدرانه راهی دیدار نهایی شد اما در این مرحله بازی را به “امید اسانوف” از ازبکستان واگذار کرد و به مدال نقره مسابقات کوراش قهرمانی جهانی دست یافت. در این وزن ورزشکارانی از قزاقستان و هند به صورت مشترک سوم شدند.

فاطمه فتاحی جویباری در وزن ۶۳- کیلوگرم زنان پس از برتری مقابل تمامی حریفان خود راهی دیدار نهایی شد. وی در این مرحله مقابل “اولیا خامیدوف” از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن ورزشکاران اوکراین و ویتنام به صورت مشترک سوم شدند.

 پردیس عیدی‌وندی در وزن ۵۷-کیلوگرم زنان پس از برتری مقابل حریفان خود راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی با شکست در این مرحله مقابل ورزشکاری از کره‌جنوبی از رسیدن به فینال بازماند و صاحب رتبه سوم مشترک شد و به مدال برنز دست یافت. در این وزن “ناگوین تی” از ویتنام به مقام قهرمانی دست یافت و “لی یی جو” از کره‌جنوبی دوم شد. عیدی‌وند و “شاپواتوا” از ازبکستان به صورت مشترک سوم شدند.

پیش از این نیز، حاصل تلاش کاروان کشورمان در روز نخست (شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱) این مسابقات ۵ مدال رنگارنگ شامل ۳ طلا، یک نقره و یک برنز بود.

به این ترتیب، زهرا باقری در وزن ۸۷- کیلوگرم، فاطمه برمکی در وزن ۸۷+ کیلوگرم و الیاس پاکدل در وزن ۷۳- کیلوگرم به مدال طلا، قاسم نوری‌زاده در وزن ۶۶- کیلوگرم به مدال نقره و صبا کرمعلی در وزن ۷۸- کیلوگرم به مدال برنز دست یافته بودند.

روز پایانی این رقابت‌ها فردا (دوشنبه) ۷ آذرماه پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *