ارتباط رانندگی زنان با فساد در عربستان

۲۷م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ارتباط رانندگی زنان با فساد در عربستان

به گفتۀ فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی عربستان، سبب جلوگیری ماموران راهنمایی و رانندگی از رانندگی زنان، صرفا نداشتن گواهینامه است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از العالم، سرلشکر “عبدالرحمن المقبل” فرمانده کل راهنمایی و رانندگی عربستان تاکید کرد: در صورت ملاحظه رانندگی زنان در عربستان، تنها اقدامی که از سوی ماموران صورت می گیرد، جریمه کردن او به سبب رانندگی بدون داشتن گواهینامه است.

به نوشته خبرگزاری “الجزیره العربیه” این ادعا در حالی مطرح می گردد که هیئت موسوم به “امر به معروف و نهی از منکر” در این کشور، بر خلاف عرف جاری در همه کشورهای جهان، زنان راننده را تحت پیگرد قرار می دهد و آنان را به مراجع قضایی معرفثی می کند و زنان راننده در عربستان، بعضا با محکومیت هایی مانند حبس و شلاق مواجه می شوند.

روزنامه “دیلی میل” هم اخیرا در یادداشتی، از انتشار یافتن گزارش یک “علمی” شورای عالی فتوای عربستان خبر داد که موضوع عفت زنان را به اعطای مجوز رانندگی به آنان ارتباط می دهد.

در این یادداشت آمده است: در حال حاضر سیاستمداران ارشد عربستانی گزارشی را دست به دست می کنند که اخطار می دهد: اعطای مجوز رانندگی به زنان، کشور را به لانۀ فساد و گناه تبدیل خواهد کرد و سبب خواهد شد دختران، عفت خود را از دست بدهند و مردان به همجنس‌گرایی روی آورند.

یکشنبه ۲۷ اسفند   ۲۳:۴۸

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. پانی گفت:

    البته اگرجهاد نکاه ویاجهادزنا انجام بدهند دولت عربستان کاملا حمایت میکند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ