ارسال نسخه تازه نقشه راه دولت الکترونیک به دولت تا پایان سال

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

معاون توسعه دولت الکترونیک معاون رئیس‌جمهور گفت: نقشه راه دولت الکترونیک که سه سال پیش مراحل تدوین آن آغاز شده، در دولت پیش در یکی از کمیسیون‌ها معطل ماند و تصویب نشد؛ اکنون سند تازهی آماده شده است.
 
 
به گزارش فارس، علیرضا شاهپری امروز در نشستی با خبرنگاران در محل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت در خصوص نقشه راه دولت الکترونیک اظهار داشت: این نقشه راه در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی ریاست‌جمهوری تنظیم شده و بر این اعتقادیم که تمام دستگاه‌ها باید در تدوین این سند کمک کنند.
 
معاون توسعه دولت الکترونیک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی رئیس‌جمهور افزود: از این رو با ۸ دستگاهی که در تهیه این سند بیشتر مرتبط بودند جلسه گذاشتیم و در این خصوص روی پایگاه اینترنتی معاونت توسعه نیز اعلام کردیم.
 
وی ادامه داد: بسیاری از دستگاه‌ها نظرات خود را اعلام کردند و با کمک سازمان فناوری اطلاعات تلاش داریم که این نقشه راه را به ثمر برسانیم.
 
شاهپری در خصوص تأخیرهای چندساله در تدوین نقشه راه دولت الکترونیک گفت: تدوین این سند از حدود سه سال پیش آغاز شده و در دولت قبل، تنظیم و تدوین سند انجام شد، اما تصویب سند در یکی از کمیسیون‌های دولت ماند و به نتیجه نرسید.
 
معاون توسعه دولت الکترونیک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی رئیس‌جمهور ادامه داد: اکنون نسخه تازه نقشه راه دولت الکترونیک آماده شده و تلاش داریم هر چه سریع‌تر تا پایان سال برای تصویب در هیئت دولت مطرح شود.
 
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از ممنوعیت ایجاد دفاتر تازه پیشخوان دولت توسط دستگاه‌های قوه مجریه خبر داد.
 
شاهپری توضیح داد: طبق آیین نامه دفاتر پیشخوان خدمات دولت، همه خدمات دستگاه‌های اجرایی باید از طریق این دفاتر ارائه شود که متأسفانه این آیین‌نامه در عمل به درستی اجرا نشده است.
 
معاون توسعه دولت الکترونیک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌های انسانی رئیس‌جمهور گفت: هم‌اکنون دستگاه‌های قوه مجریه از تأسیس دفاتر تازه برای ارائه خدمات اختصاصی خود به مردم منع شده‌اند که البته این دستورالعمل شامل قوای دیگر از جمله دفاتر قوه قضائیه نمی‌شود.
 
وی با اشاره به فعالیت دفاتری از جمله پلیس به علاوه ۱۰ و خدمات شهری که باید تحت نام واحد دفاتر پیشخوان دولت فعالیت کنند اما مجزا فعالیت می‌کنند، گفت: طبق آیین‌نامه، خدمات این دفاتر نیز باید از طریق دفاتر پیشخوان به مردم ارائه شود اما با توجه به اینکه فعلاً خدمات بسیاری وجود دارد که می‌تواند از سوی دستگاه‌های دیگر به دفاتر واگذار شود، شاید برای ارائه خدمات انتظامی و شهرداری به دفاتر پیشخوان زود باشد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *