اروپا اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود

جام جم آنلاین: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار سفیر اسپانیا با بیان اینکه کشورهای اروپایی با افزایش سوءظن نسبت به جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی در حال ارتکاب اشتباه بزرگی هستند ابراز امیدواری کرد که اسپانیا در رفع این اشتباهات و سوءظن‌ها گام بردارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار “پدرو ویینا” سفیر جدید اسپانیا در جمهوری اسلامی ایران خطاب به وی گفت: کشورهای اروپایی با افزایش سوءظن نسبت به جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی در حال ارتکاب اشتباه بزرگی هستند که امیدواریم کشور شما به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا در رفع این اشتباهات و سوءظن‌ها قدم‌های مؤثری بردارد.

وی همچنین، به مسائل جاری میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا اشاره کرد و با اشاره به مساله هسته‌ای کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌وجه به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جمهوری اسلامی ایران را صلح‌طلب خواند و افزود: سلاح هسته‌ای امروز بازدارندگی خود را از دست داده است و استفاده از آن از سوی هر کشوری خسارات وسیع و جبران‌ناپذیری برای ملت‌ها و نسل‌های آینده دربرخواهد داشت.
 
در این دیدار همچنین، سفیر اسپانیا در تهران روابط دو کشور را دیرینه و سنتی خواند و گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا همواره روابطی حسنه و رو به گسترش داشته‌اند و نزدیکی‌های فرهنگی و مشترکات دو کشور در این زمینه بسیار مؤثر بوده است.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *