از مشکلات اقتصادی عبور خواهیم کرد

جام جم آنلاین: رییس جمهور با بیان این‌که امروز دولت درگیر یک نبرد سنگین و تمام عیار است، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان اصلی ملت، فرهنگ، آرمانها، انقلاب اسلامی و موجودیت ایران، همه توان خود را بسیج کرده اند تا از حرکت سریع و رو به پیشرفت ملت ایران جلوگیری کنند و دولت نیز با همه توان و به صورت شبانه روزی و لحظه‌ای رویاروی آنها ایستاده است؛ این گردنه‌ای است که باید از آن عبور کنیم و به فضل خدا هم عبور خواهیم کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (پنج شنبه) در دهمین اجلاس گرامیداشت روز جهانی مساجد، مسجد را کانون توحید و دعوت به امام توصیف کرد و گفت: مسجد کانون تعالی روح، اندیشه، دل و جان انسانهاست و مرکزی برای همدلی، همبستگی، همیاری و همراهی می‌باشد و انس با مسجد تمرین زندگی در جامعه جهانی تحت حاکمیت امام است.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که مسجد بهترین مأمن و ملجأ آحاد مردم است و همه باید آن را به عنوان نقطه امید خود ببینند، افزود: عمران مسجد فقط به ساختن بنای زیبا و بزرگ نیست، بلکه در بازگشت به مأموریت‌های اصلی آن نهفته است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این مسیر قرار گرفته و به سرعت به پیش می‌رود.

مسجد کانون، مدیر و پاسدار هر اتفاق مثبتی در جامعه است

احمدی‌نژاد در واکنش به درخواست رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد برای اختصاص یکی از جلسات هیأت دولت به بررسی وضعیت فعلی و برنامه ریزی برای تعامل بخشهای مختلف دولت با مساجد اظهار کرد: دولت به عنوان وظیفه خود تا جایی که مقدور بوده اعتبارات فرهنگی از جمله اعتبارات مساجد در بودجه افزایش داده است چرا که معتقد است اگر قرار باشد بر عرصه اجتماع اتفاق مثبتی رخ بدهد منشأ، مدیر و پاسدار این حرکت مسجد خواهد بود و در اداره جامعه و برپایی ارزشهای الهی، مسجد هیچ بدیلی نداشته و با وجود نهادها و مؤسسات فرهنگی متعدد هیچ سازمان دیگری نمی‌تواند از عهده ایفای نقش مساجد در جامعه برآید چرا که مسجد خانه خداست و خداوند حامی و پشتیبان آن است و دولت با کمال افتخار در ماه رمضان در خدمت شماست.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به این‌که امروز در متن یک حرکت بزرگ برای بازگشت به ارزشها هستیم، خطاب به ائمه جماعات استانهای تهران و البرز که در جلسه حضور داشتند تصریح کرد: اگر مروری بر فضای سالهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشیم، تا ببنیم چه اتفاقی در چه فضایی رخ داد و چه آرزوها و انگیزه‌هایی در کدام افق و با کدام بشارتها ملت را به حرکت واداشت در خواهیم یافت که ملت ایران در جریان مبارزات انقلاب اسلامی تحقق آرزوی بیش از هزار ساله خود را دنبال می‌کرد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان این‌که موجودیت ملت ایران و کرامت آن به ویژه در دویست سال اخیر لگد مال شده بود خاطر نشان کرد: ملت ایران با یاد تنها نمونه حکومت اسلامی بر ۱۴۰۰ سال پیش از آن مقطع تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی در آرزوی استقرار عدالت، احیای کرامت و رسیدن به همه وعده‌های انبیای الهی تلاش و مجاهدت کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به این‌که ملت ایران بیش از ۱۰۰۰ سال آرزوی زندگی تحت لوای حکومتی را داشت که برپایی معیارهای حکومت علوی برقرار شده باشد که در آن عدالت، کرامت و احترام به انسانها در حد اعلا باشد، گفت: همه مردم ایران باور داشتند که با پیروزی انقلاب اسلامی شأن و منزلت انسانی انسان بالا می‌رود چرا که انقلاب اسلامی را برگرفته از آموزه‌های پیامبری یافته بودند که برای احیای عزت و حقیقت انسان مبعوث شده بود تا بشر را در یک جاده بی انتها به سوی معنویت و توحید قرار دهد.

احمدی‌نژاد افزود: موضوع مأموریت پیامبر گرامی اسلام (ص) برقراری حکومت برای تعالی انسان بود چرا که موضوع اصلی هستی انسان است و خداوند همه عالم را برای انسان به عنوان دردانه هستی خلق کرده و همه جهان را در مسیر تعالی و کمال و اوج گرفتن در بی انتهای ملکوت، مسخر انسان کرده است.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که اگر بخواهیم معیار برای سنجش مسیر و روند حرکت خودمان پیدا کنیم، باید کیفیت تعالی و کمال انسانها در جامعه را ملاک قرار دهیم، اظهار کرد: اگر بخواهیم میزان موفقیت خود را بسنجیم باید ببینیم انسانها و افراد در جامعه چقدر رشد کرده و کمال یافته‌اند.

احمدی‌نژاد عدالت را مقدمه‌ای برای تکریم انسانیت انسان توصیف و تصریح کرد: این‌که خداوند تا این حد ظلم را منفور دانسته و وعده داده به حکومت کفر فرصت می‌دهد، اما به حکومت ظلم فرصتی نمی‌دهد برای آن است که ظلم کرامت و حقیقت انسان را منکوب می‌کند.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با هشدار نسبت به این نکته که انقلاب اسلامی به پیروزی نرسید تا در افرادی که حکومت می‌کنند جابه‌جایی رخ دهد و ادبیات حاکمان در ظاهر تغییر کند و در نهایت عده دیگری به جای حاکمان قبلی سر کار بیایند و همان دعواهای قدرت را ادامه دهند.

احمدی‌نژاد با تکرار این مساله که باید میزان رشد معنوی و تعالی روحی افراد در جامعه را ملاک میزان موفقیت نظام برآمده از انقلاب اسلامی بدانیم، خاطر نشان کرد: اگر مدعای ما برپایی جامعه اسلامی است باید به این نکته واقف باشیم که چنین جامعه‌ای ویژگیها و معیارهای خود را دارد و رقابت برای کسب قدرت به هر قیمت در آن جایگاهی ندارد و مبادا به جایی برسیم که تهمت و افترا زدن در جامعه رواج یافته و کسی از عقوبت آن هراسی نداشته باشد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: جامعه اسلامی بسیار بیشتر از آنکه به بحثهای سیاسی نیاز داشته باشد به مباحث و رویکردهای اخلاقی نیاز دارد اگر نه شرایط به سویی می‌رود که مجال برای به قدرت رسیدن انسانهای ناصالح پیش می‌آید.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که امروز دولت درگیر یک نبرد سنگین و تمام عیار است، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان اصلی ملت، فرهنگ، آرمانها، انقلاب اسلامی و موجودیت ایران، همه توان خود را بسیج کرده اند تا از حرکت سریع و رو به پیشرفت ملت ایران جلوگیری کنند و دولت نیز با همه توان و به صورت شبانه روزی و لحظه‌ای رویاروی آنها ایستاده است. دشمنان با تسلط بر همه مراکز اقتصاد و قدرت در دنیا به صورت شبانه روزی و لحظه‌ای علیه جمهوری اسلامی اقدام می‌کنند و دولت نیز پا به پای آنها به مقابله برخاسته و اگر هر ضربه‌ای وارد کنند ضربه‌ای دریافت می‌کنند معمولاً ضربه دریافتی آنها سنگینتر از ضربه‌ای است که وارد کرده‌اند.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که این گردنه‌ای است که باید از آن عبور کنیم و به فضل خدا هم عبور خواهیم کرد، گفت: متأسفانه برخی‌ها به دنبال سوءاستفاده از فضایی که در اثر درگیری پر حجم دولت با دشمنان نظام حاصل شده هستند و با دولت در این نبرد تمام عیار همراهی نمی‌کنند، اما با تمام این اوصاف این دولت سر سوزنی از حقوق ملت، آرمانهای انقلاب اسلامی، ارزشها و اصول در برابر نه تنها مستکبران امروز بلکه در برابر همه هیمنه و موجودیت آنان از گذشته تا آینده عقب نشینی نخواهد کرد و تلاش دارد همه نیروهای داخلی را هم در این مسیر با خود همراه کند.

احمدی‌نژاد در تشریح علت ایجاد فضای پیش آمده در جبهه رویارویی نظام جمهوری اسلامی با نظام استکبار اظهار کرد: دشمنان جمهوری اسلامی وقتی دیدند ایران به سرعت به سوی فتح همه قله‌های پیشرفت و تعالی در حرکت است به این نتیجه رسیدند که به هر ترتیب ممکن باید جلوی این حرکت رو به جلوی ملت ایران را سد کنند.

حجم اقتصاد ایران ۱۲۰۰ میلیارد دلار در سال

رئیس‌جمهور با ارائه برخی آمارهای مربوط به دو یا چند برابر شدن تولیدات صنعتی و ایجاد و تکمیل زیرساختها و زیربناهای عمران و آبادانی کشور با بیان این‌که ذکر این آمارها به معنای نفی زحمات دیگران نبوده بلکه شکر نعمتهایی است که خداوند به ملت ایران عطا کرده است، افزود: حجم اقتصاد ایران در حال حاضر بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد دلار در سال است و با سرعت پیشرفت فعلی کشور تا پایان سال ۹۲ جایگاه اقتصاد ایران از رتبه ۱۷ به رتبه ۱۵ ارتقاء خواهد یافت.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: دشمنان برای مقابله با پیشرفت ملت ایران موضوع هسته‌ای را بهانه قرار دادند و فروش برخی قطعات و تجهیزات به کشورمان را تحریم کردند تا به خیال خود ایرانیان را مطیع خود ساخته و تمایلات خود را به او تحمیل کنند اما خیال باطل کردند چرا که آن زمان که بزرگان تاریخ حاکمیت چند صد ساله حکومت مستکبران بر جهان بر سر کار بودند نتوانستند خواسته‌های خود را بر این مردم تحمیل کنند و امروز که در سراشیبی سقوط هستند با ادامه روند فعلی چنان سیلی از ملت ایران خواهند خورد که تا اعماق تاریخ آنها را به عقب خواهند راند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این‌که اگر از شرایط حاکم بر جهان یک دریافت روشن و واقعی نداشته باشیم، در کوران تحولات آینده آسیب خواهیم دید، خاطر نشان کرد: امروز همه ملتها از وضع موجود در جهان ناراضی هستند و حتی سران استکبار با وجود حاکمیت بر این شرایط از وضع موجود رضایت ندارند و از سوی دیگر مرزهای ارتباطی انسانها به سرعت در حال برچیده شدن بوده و دنیای افراد در حال بزرگ شدن است که این به معنای آن است که نگاه انسانها به سوی جهانی شدن سوق می‌یابد.

احمدی‌نژاد ادامه داد: امروز مطالبه عدالت، آزادی و کرامت در حال همه گیر شدن روزافزون بوده و طبیعی است در این عرصه جنبشها و تحرکاتی رخ بدهد، اما یقیناً نظام سلطه نیز با وجود مشکلات فراوانی که دارد و تقریباً به بن بست رسیده، همه توان خود را بسیج کرده تا از نیروی اراده تجمیع شده ملتها سوءاستفاده کرده و با تغییر نقاب و فریب دوباره امیال و اهداف استکباری خود را بر موج مطالبات مردم دنیا سوار کرده و نظام سلطه را تجدید کند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر این‌که باید ملت ایران مدیریت این جریان را در دست بگیرد تا آن را به اهداف واقعی خود برساند، گفت: برای این منظور لازم است نوع و زاویه نگاهمان به عرصه و مسائل جهانی را اصلاح و بازتعریف کنیم.

احمدی‌نژاد افزود: سردمداران نظام سلطه با نیت سوءاستفاده از موج تحول خواهی ایجاد شده در دنیا حرفهایی می‌زنند که جهانشمول بوده و آزادی، عدالت و حق انتخاب را بستر ادبیات خود قرار داده اند که برای همه مردم دنیا مطلوب و خوشایند است. درست است که نیت آنها از بیان این حرفها خیر نبوده یا حرفهای آنها همه خوبیها و آرزوهای تاریخی بشر را در بر نمی‌گیرد یا حتی منظور آنها از آنچه به عنوان عدالت و آزادی مطرح می‌کنند، عدالت و آزادی حقیقی نیست، اما بالاخره حرفهایی می‌زنند که همه انسانها مخاطب این حرفها قرار می‌گیرند و آرزوی تحقق این وعده‌ها را دارند و اگر ما در مقابل آنها حرفی نداشته باشیم که مقبول و محبوبتر واقع شود، این عرصه را واگذار خواهند کرد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: ملت ایران باید خود را وکیل مدافع همه ظلمهایی بداند که در طول تاریخ بر بشر رفته و برای نجات همه انسانها و تحقق عدالت و آزادی و احیای کرامت حقیقی انسانها تلاش کند تا بتواند مدیریت تحولات سریع و پرحجم جهانی را در دست بگیرد.

احمدی‌نژاد با طرح این سوال که آیا اسلام دین یک قوم خاص است یا برای همه مردم نازل شده و آیا پیامبر خاتم متعلق به همه بشریت است یا صرفاً متعلق به بخشی از مردم جهان؟ تصریح کرد: دین اسلام، دین همه مردم است چرا که اساسا خداوند یک دین بیشتر نازل نکرده و همه پیامبران مبعوث شدند تا مردم را به همین دین دعوت کنند.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: آیا خداوند یک دین به نام مسیحیت و یک دین به نام یهودیت فرستاده یا دکانهایی به این نامها باز شده است؟ همه پیامبران مسلمان بودند که اگر نبودند به پیامبری مبعوث نمی‌شدند چرا که خداوند دین تسلیم به دستورات خود را برای بشر فروفرستاده و پیامبران در دوره‌های زمانی مختلف با دایره‌های اجتماعی بزرگ و کوچک مبعوث کرده تا هر یک به میزانی در تکمیل این دین تلاش کنند و تعدد پیامبران به معنای تعدد ادیان نیست؛ خطاب «الیوم اکملت لکم دینکم» با همه بشریت بوده است و گواه آن است که نزول دین برای همه بشریت کامل شده است و در آن روز مهر این مهم به نام حضرت علی (ع) و اولاد بزرگوارش ثبت شد و تا امروز و به نام امام عصر (عج) ادامه دارد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان این‌که چه بخواهیم و چه نخواهیم جامعه بشری به سوی جهانی شدن در حال حرکت است و دیگر نمی‌شود بین انسانها مرز ایجاد کرد و آنها را جدا نمود، تصریح کرد: این سوال مهمی است که برای هدایت امواج تحول خواهی ملتها باید چه چیزی عرضه کنیم تا آنان را به خود جذب کند، اگر به ملتهای دیگر بگوییم که از ما الگو بگیرند در خوش بینانه ترین حالت تعصبات قومی و نژادی شدیدی که در طول صدها سال به آنان تزریق شده مانع پذیرش این حرف خواهد بود و در حالات بدتر تصویری که نظام استکبار با ایجاد گروههایی مثل القاعده از اسلام در اذهان جهانیان ساخته، مانع پذیرش سخن ما خواهد بود.

درباره پشت صحنه دولت آمریکا صحبت خواهم کرد

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: مستکبران به وسیله رسانه‌های پرشمار و گسترده خود تصویر جنایتهای اعضای القاعده یا افراد پستی را که در سیستان و بلوچستان به راحتی انسان سر می‌بریدند، به عنوان پیروان اسلام به جهانیان معرفی کردند که البته تردیدی ندارم که پشت صحنه همه این جنایتها صهیونیستها قرار دارند و اصلاً پشت صحنه دولت آمریکا که امروز سردمدار اداره دنیاست تعداد معدودی صهیونیست پست و کثیف قرار دارند که با اختیار قرار گرفتن مراکز ثروت و قدرت جهان دنیا را اداره می‌کنند و البته به زودی به طور مفصل درباره پشت صحنه دولت آمریکا صحبت خواهم کرد.

احمدی‌نژاد گفت: ملت ایران باید جهان را توحید، عدالت، آزادی حقیقی و انسان کامل به عنوان تجلی همه زیباییهای هستی دعوت کند چرا که انسان کامل متعلق به همه مردم دنیاست و همان قدر که از ظلم به مردم آمریکای لاتین یا آفریقا ناراحت می‌شود، از ظلمی که به مردم منطقه می‌شود ناراحت است.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که متأسفانه گاهی اوقات به گونه‌ای از ائمه و امام عصر سخن می‌گوییم که در نتیجه آن خودمان را تأیید کنیم، افزود: اگر حقیقت توحید، اسلام و امام عصر آنگونه که هست به هر فرد و در هر کجا معرفی شود یقیناً عاشق و شیدای آن خواهد شد چرا که این ارزشها و زیباییها با فطرت الهی انسانها مطابقت دارد.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که اگر امام زمان نباشد یا دلها متوجه او نباشد، کمالی اتفاق نخواهد افتاد، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان در پیش است و این ماه، ماه دل دادن به امام و رسیدن به خداست و شرط رسیدن به خدا، رسیدن به امام است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی و نظام ولایت فقیه مسیر رساندن ما به حب و شناخت امام است و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای دعوت همه جهان و هستی به امام است، چراکه بشریت هیچ راه نجاتی جز دست انداختن به دامان امام ندارد.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که امام عصر (عج) مظلوم و مهجور است، خاطرنشان کرد: همه طراحی شیطان از ابتدای خلقت انسان بر این مبنا استوار بوده که ذهن و دل بشر را از امام منحرف کند زیرا کسی که دل و جانش از امام غافل شد دیگر نیازی به فریب شیطان نداشته و خود به خود پیرو شیطان خواهد بود.

رییس‌جمهور با بیان اینکه همه حقیقت و رستگاری در اتصال به امام است و مسیر شناختن امام بسیار دشوار است، اما شیرینی رسیدن به امام در گذر از این سختی هاست، تأکید کرد: امروز سرمایه گذاری اصلی شیطان در ایران متمرکز است تا بتواند این ملت را از پرچمداری حرکت ملتها و بشریت به سوی حقیقت توحید و عدالت بازدارد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ