از چه سنی به بعد به کودک بستنی بدهیمتاریخ انتشار: ۱۷ April 2016 | 7:00 pm

کودکان از چه سنی می توانند بستنی بخورند؟

با توجه به اینکه بستنی منبع خوبی از شیر و مواد انرژی زا است، کودکان از چه سنی می توانند بستنی بخورند؟

 بستنی برای کودکان مفید است یا مضر؟

پیام فرح بخش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و استاد دانشگاه، با اشاره به نکاتی در خصوص مصرف بستنی گفت: با توجه به اینکه بستنی منبع خوبی از شیر و مواد انرژی زا است، مصرف آن برای کودکان بالاتر از یک سال و نیم توصیه می شود، البته باید در مورد میزان مصرف آن در کودکانی که دچار اضافه وزن هستند و یا در خانواده سابقه بیماری دیابت وجود دارد، احتیاط شود.

والدین باید دقت کنند، بستنی های مصرفی، حاوی رنگ های مصنوعی و غیرمجاز نباشد. اغلب بستنی های میوه ای که تبلیغ می شوند فاقد میوه و حاوی رنگ و طعم های مصنوعی هستند که باید از مصرف آنها به خصوص برای کودکان خودداری شود. چرا که این مواد کودک را مستعد ابتلا به بیماریهایی نظیر بیش فعالی، می کنند

بهتر است از بستنی های استاندارد و پاستوریزه استفاده شود، زیرا ممکن است شیر بستنی های محلی و دست ساز به هنگام تهیه به قدر کافی جوشانده نشده باشد و این امر موجب می شود تا با مصرف این نوع بستنی ها، احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل تب مالت وجود داشته باشدبستنی خامه دار نیز خیلی توصیه نمی شود، زیرا خامه، حاوی چربی اشباع و مضر است و یک بستنی لیوانی کوچک معادل یک واحد از خانواده لبنیات محسوب می شود و هر فردی باید روزانه ۳ الی ۴ واحد لبنیات استفاده کند که یک عدد بستنی روزانه می تواند گزینه مناسبی برای تامین بخشی از لبنیات مورد نیاز افراد به خصوص کودکان باشد.

گردآوری:گروه سلامت ممتاز نیوز
momtaznew.com/health
منبع:yjc.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *