استخدام مشکل استخدام‌ رسمی رفع شد/ ادامه استخدام‌ها با تأیید در هیئت ‌دولت

معاون راهبردی منابع انسانی ریاست جمهوری از رفع مشکل توقف استخدام‌های دولتی در سال جاری خبر داد و گفت: امیدوارم استخدام‌های باقی مانده در سال جاری و پس از تأیید لیست در هیئت دولت انجام شود.

هاجر تحریری نیک صفت در پاسخ به خبرنگار اقتصادی فارس که پرسید با تغییر ریاست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری روند استخدام‌های رسمی متوقف شده بود، این مشکل کی رفع می‌شود، گفت: دولت در سال جاری برنامه استخدام رسمی کارمندان تازه را در دستور کار داشت و تا کنون یک سری از استخدام‌ها نیز انجام شده است.

وی افزود: در دوره مدیریت دکتر عزیری معاون توسعه مدیریت،منابع انسانی رئیس جمهور نیز فهرستی تهیه شد که استخدام آنها نیز طی امسال انجام خواهد شد.

تحریری نیک صفت در پاسخ به اینکه میزان استخدام رسمی دولت در سال جاری آیا مشخص است، گفت: چون ممکن است درباره تعداد و ظرفیت استخدام دولت بحث‌هایی مطرح شود، الان نمی‌توان از تعداد به طور دقیق صحبت نمود، اما بیشترین تاکید این است که تعداد استخدام‌های وعده داده شده عملی شود.

وی خاطرنشان نمود: با توجه به تکالیفی که در برنامه پنجم دیده شده، مشخص است چه تعداد استخدام رسمی در استان‌ها و چه تعداد در دستگاه ها انجام می‌شود و تعداد همان است که در وقت ریاست آقای فروزنده بر معاونت توسعه منابع انسانی قول داده شده بود.

تحریر نیک صفت تصریح نمود: انشاله با تائید هیئت دولت استخدام‌های رسمی تازه عملیاتی خواهد شد.

وی همچنین از تنفیذ اختیار به دستگاه‌های دولتی خبر داد و افزود: از سیاست‌هایی که اتخاذ شده این است که تا جای ممکن کارهایی که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند انجام دهند به آنان تنفیذ اختیار شود و دیگر منتظر یک سری امور که نیازمند بروکراسی است نباشند.

تحریری نیک صفت ادامه داد: این مسئله خود سرعت کار را بالا برده و رضایت ارباب رجوع و متقاضیان را بیشتر فراهم می‌آورد.

معاون منابع انسانی تصریح نمود: هیئت دولت در این باره مصوبه‌ای داشته و بر اساس آن لیستی از وظایف و اختیارات وزارتخانه‌‌هاو معاونتهای ریاست جمهوری را تهیه و به استانداری‌ها تنفیذ نموده است. مثلاً در استخدام‌هایی که باید انجام می‌شد، استان‌ها باید مراحل مختلفی را طی نموده و از معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری تائیدیه می‌گرفتند.

وی ادامه داد: با تنفیذ این امور به استان‌ها اعلام خواهد شد کدام مراحل را خود می‌توانند انجام دهند و منتظر دریافت تائیدیه نباشند.

تحریری نیک صفت گفت:این فرآیندها فهرست و به استانداران ارائه می‌شود و تنها نظارت نهایی با معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی خواهد بود، یعنی معاونت توسعه مدیریت،تنها نقش سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت را ایفا خواهد نمود.

وی یادآور شد: این فرآیندها همچنین در سامانه کارمند ایران که از دو سال پیش راه‌اندازی شده است، دیده خواهد شد،بنابراین بسیاری از فرآیندها به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

وی در خصوص اینکه اجرای این دستورالعمل در چه مرحله‌ای است،گفت: مصوبه در مرداد ماه ابلاغ شده است، اما اجرای آن پس از طی فرآیندی بزودی آغاز می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس


استخدام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ