اسنودن: ماموریتم پایان یافت، من برنده‌ام

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

ادوارد اسنودن می‌گوید که پس از افشای اسناد و مدارک محرمانه این آژانس که سبب ارزیابی مجدد سیاست‌های برنامه‌های نظارتی آمریکا شده، ماموریتش به پایان رسیده است.
 
 
به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با واشنگتن پست از اینکه با افشا‌گری‌های او، حالا خبرنگاران از جزئیات برنامه‌های نظارتی و جمع‌آوری داده‌های تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا مطلعند ابراز خرسندی کرده است؛ اقدامی که از بعد از ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در دهه اخیر به طور چشمگیری رشد کرده است.
 
 
 
اسنودن می‌گوید: «از نظر من ماموریتم انجام شده است و من در حال حاضر برنده هستم.»
 
باراک اوباما،‌ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد،‌ تغییراتی را درخصوص برنامه‌های نظارتی و جمع‌آوری گسترده داده‌های تلفنی آژانس امنیت ملی آمریکا از مردم این کشور مد نظر گرفته تا به نگرانی‌های عمومی در خصوص حفظ حریم شخصی پایان دهد. اظهارات اوباما در شرایطی انتشار یافت که یک قاضی فدرال برنامه‌های نظارتی آژانس امنیت ملی آمریکا را غیرقانونی اعلام کرد.
 
این گفت‌وگو را خبرنگاری با اسنودن انجام داد که خود تعدادی از اسناد و مدارک محرمانه را از سوی او دریافت کرده بود. 
 
 اسنودن تاکید کرد:‌من به آمریکا یا کارفرمای سابقم بی‌وفا نیستم. من قصد ندارم آژانس امنیت ملی آمریکا را سرنگون کنم بلکه من در راستای بهبود این سازمان فعالیت می‌کنم. من در حال حاضر نیز برای آژانس امنیت ملی آمریکا کار می‌کنم، آنها تنها اشخاصی می باشند که این مساله را نمی‌فهمند.
 
اما کیتلین هایدن، سخنگوی کاخ سفید در خصوص این مصاحبه اسنودن گفت:اسنودن در آمریکا با اتهامات جنایتکارانه روبرو است و باید هر چه زودتر به آمریکا بازگردد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *