اصلاح پذیرش دختران در ۳ دانشگاه

جام جم آنلاین: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرش حذف شده دختران در دانشگاه محقق اردبیلی، لرستان و خلیج فارس باز می گردد و در اصلاحیه انتخاب رشته اعمال می شود.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور؛ ابراهیم خدایی افزود: برای پذیرش نهایی کنکور سراسری سال ۹۱ حدود ۶۰۰ هزار ظرفیت اعلام شده است که ۵۴۰ هزار نفر از این ظرفیت در رشته ها به صورت رقابتی در میان داوطلبان زن و مرد تکمیل می شود که این تعداد، حدود ۹۰ درصد ظرفیتهای آموزش عالی را شامل می شود.

وی افزود: در این میان ۱۰ درصد ظرفیت به دانشگاههایی با شرایط خاص از جمله الزهرا، امام حسین (ع) ، مالک اشتر، کوثر و چند دانشگاه دیگر که در سال تحصیلی جدید برای تک جنسیتی مجوز دریافت کرده اند، اختصاص دارد.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: ۲۲ هزار و ۵۲۷ کد رشته محل در کنکور سراسری ۹۱ وجود دارد که به هیچ عنوان عدد و رقم اعلام شده برای حذف پذیرش دختران ( ۷۷ رشته) در این میان قابل توجه نیست و این تعداد حدود سه دهم درصد رشته محلها می شود و مطالب عنوان شده در رسانه ها مبنی بر پذیرش جنسیتی آزمون سراسری سال ۹۱ صحیح نمی باشد چرا که اکثریت مطلق دانشگاههای بزرگ کشور پذیرش زن و مرد را بر اساس ظرفیت اعلام شده و بصورت رقابتی از دوجنس انجام می دهند.

وی گفت: معدود دانشگاههای که پذیرش یک جنسیت را در برخی رشته ها در دفترچه کنکور سراسری سال ۹۱ اعلام کرده اند بر اساس مشکلاتی بوده که برای تامین امکانات خوابگاهی برای دختران داشته اند.

خدایی افزود: این دانشگاهها اعلام کرده بودند که به دلیل اینکه خوابگاه برای دختران کم است و امکانات دانشگاه اجازه نمی دهد که خوابگاه بیشتری برای دختران فراهم کنند در برخی رشته ها پذیرش در گروه دختران انجام نشود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *