اعتراضات هزاران نفری در آلمان / دلیل: قرنطینه کرونا

آلمانی‌ها در اعتراض به قوانین قرنطینه به خیابان آمدند.

اعتراضات هزاران نفری در آلمان / دلیل: قرنطینه کرونا

به گزارش ممتاز نیوز، راه‌پیمایی و تظاهرات مخالفان واکسیناسیون و مقررات کرونایی در آلمان گسترش چشمگیری یافته است.

اکثر این اجتماعات مجوز ندارند و با درگیری، فحاشی و مقاومت در برابر پلیس همراه می‌‌شوند. ایالات شرقی آلمان صحنه اصلی این تظاهرات هستند اما دامنه این اعتراضات به غرب آلمان نیز کشیده شده است.  تنها در بادن وورتمبرگ؛ از جمله ایالت‌های غربی شاهد این تظاهرات، طی یک روز بیش از ۵۰ هزار نفر در ۱۷۰ نقطه به خیابان‌ها آمدند تا در برابر ۲۵۰۰ مامور پلیس صف‌آرایی کنند.

در برخی شهرها مانند ارفورت، خشونت در حدی بوده که پلیس از ماشین آب‌پاش برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرده است. ده‌ها معترض جریمه نقدی یا بازداشت شده‌اند.

نانسی فزر، وزیر کشور آلمان می‌گوید تهدید و خشونت در راهپیمایی‌های مخالفان قرنطینه و مقررات کرونایی قابل تحمل نیست. خانم فزر با هشدار نسبت به رویکردهای یک اقلیت رادیکال در اجتماعات،  تاکید کرد که تظاهرات باید در انطباق با قانون اساسی و مسالمت‌جویانه باشند.

خانم فزر تاکید کرده که تجمع حق قانونی شهروندان است و دستگاه‌های ضابط امنیت موظفند این حق را رعایت کنند اما جلوی تجمع اعلام نشده و ثبت نشده نیز بر اساس قانون گرفته می‌‌شود. او خواهان سرسختی در قبال قانون‌شکنی‌‌ها شده و هم‌زمان بر حق  شهروندان در ابراز مخالفت تاکید کرده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *