اعتراض وزارت خارجه بحرین به اظهارات صادق خرازی

معاون وزیر خارجه بحرین هم گفت: اظهارات خرازی، بیانگر دیدگاه حکومت ایران است گرچه خرازی سفیر سابق تهران است.

وزارت امور خارجه بحرین با صدور بیانیه ای از اظهارات صادق خرازی سفیر پیشین ایران در پاریس انتقاد کرد.

به گزارش عصر ایران، صادق خرازی سفیر پیشین ایران در پاریس در مصاحبه ای که در رسانه های ایران منتشر شد گفته بود: اگر ایران می خواست با نیروهای واکنش سریع خود بحرین را ظرف چند ساعت در اختیار می گرفت اما این روش ها با منطق ایران سازگاری ندارد ایران خواهان امنیت خلیج فارس است ما در دوران صدام هم نشان دادیم ولی اگر عربستان بخواهد وارد بازی دیگری شود مطمئناً شکننده خواهند بود.

“حمد احمد عبدالعزیز العامر” معاون وزیر امور خارجه بحرین در امور منطقه ای و شورای همکاری خلیج فارس گفت: این اظهارات به معنی خروج از قواعد فعالیت دیپلماتیک و نشانه بی مبالاتی تحریک آمیز سیاسی است. این اظهارات نشان دهنده تفکر متکبرانه، خودبرتر بینی و دشمنی است.

العامر اضافه کرد: بهتر بود این دیپلمات ایرانی به امور داخلی کشورش توجه کند و این موضوع را درک کند که اقدام وی برای قدرتمانی کشورش به تغییر تصویر واقعی حکومت ایران منجر نمی شود.

وی ادامه داد: این اظهارات و تهدیدات به اعتمادسازی میان دو طرف یعنی ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای ایجاد آینده بهتر برای همه ملت های منطقه کمکی نمی کند.

وزارت خارجه بحرین در حالی به سخنان صادق خرازی اعتراض می کند که وی هم اکنون از جمله منتقدان دولت فعلی به شمار می رود و هیچ سمتی در وزارت خارجه ایران ندارد.

معاون وزیر خارجه بحرین همچنین در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن هم گفت:اظهارات خرازی، بیانگر دیدگاه حکومت ایران است گرچه خرازی سفیر سابق تهران است.

وی افزود: انتشار این مصاحبه در روزنامه اطلاعات وخبرگزاری فارس به عنوان ارگان رسانه ای حکومت نشانه موافقت حکومت ایران با این اظهارات است. حکومت ایران یک مقام دون پایه یا مقام سابق را وامی دارد تا با زبان تهدید و تحریک آمیزی سخن بگوید سپس مقامات در حکومت ایران می گویند که این دیدگاه ها، بیانگر نظرات آنها نیست.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ