افتخار آفرینی ۱۲ کودک و نوجوان نقاش ایرانی در مسابقه هنری چک

گردآوری شده در گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری ممتازنیوز

دیپلم‌های افتخار چهل‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای زیبا کودکان ˝لیدیسه˝ کشور چک به ۹ کودک و نوجوان نقاش ایرانی تعلق گرفت.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این مسابقه در سال ۲۰۲۱ میلادی و با موضوع “آداب و رسوم و میراث فرهنگی مردم کشور من” برگزار شد و در آن ۸۸۷ اثر نقاشی و ۳۳ عکس اعضای مراکز کانون سراسر کشور شرکت داده شده بود.

برگزار کنندگان این رقابت هنری باسابقه در کشور چک همچنین از دریافت ۲۴۵۹۳ اثر از ۶۸ کشور توسط دبیرخانه مسابقه خبر داده ‌بودند.

بر همین اساس “مبینا فیروزبخت” عضو ۵ ساله مرکز شماره ۶ کانون کرمانشاه، “می‌نا مشهدی” ۶ ساله از تبریز در آذربایجان شرقی، “شروین یکتاپور” عضو ۸ ساله و “مینا نصراللهی” عضو ۱۰ ساله هر دو از کانون قاین در خراسان جنوبی، “آیدا سروش” ۸ ساله از کرمانشاه، “عسل لیل‌آبادی” عضو ۱۲ ساله کانون ماکو در آذربایجان غربی، “محمد‌حسین شادالویی” عضو ۱۳ ساله مرکز شماره ۶ کانون تهران، “معصومه تقی‌پور” عضو ۱۳ ساله کانون هفشجان در چهارمحال و بختیاری و “فاطمه قدرتی” عضو ۱۴ ساله کانون شیروان در خراسان شمالی، ۹ کودک و نوجوانی می باشند که موفق به دریافت این دیپلم‌های افتخار شده‌اند.

در همین حال دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه لیدیسه در اقدامی دیگر نمایشگاهی از آثار دورهٔ قبل این مسابقه (سال ۲۰۱۲) را – که موفق به کسب جایزه‌ای نشده بودند – در شهر کلادنو (بزرگ‌ترین شهر در منطقه بوهمیای مرکزی کشور چک و در ۵ کیلومتری لیدیسه) برپا و به تعدادی از این آثار نیز جایزه و دیپلم افتخار اهدا کردند.

در میان این برگزیدگان نام ۳ نفر از اعضای کانون نیز به چشم می‌خورد.

“سبحان حاجی‌عزیزی” عضو۱۰ ساله کانون تویسرکان در استان همدان، “مائده اروجی” عضو ۱۳ ساله کانون بروجن و “فرزانه حسین‌پور” عضو ۱۴ ساله کانون شهرکرد هر دو از چهارمحال و بختیاری جوایز نمایشگاه کلادنو را به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام/


آخرین خبرها
ماخذ: هنرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ