افزایش ۱۰۵ درصدی نرخ بلیت پروازهای خارجی

۲۶ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

پس از افزایش حدود ۶۵درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی از ۱۶ آبان ماه جاری، نرخ بلیت پروازهای خارجی نیز از بامداد روز چهارشنبه قبل ۱۰۵ تا ۱۰۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش تفسیری مجله شبانهممتازنیوز، روز چهارشنبه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با ارسال بخشنامه ای، نرخ بانکی ارزها که باید توسط واحدهای هما و دفاتر فروش، آژانس ها، نمایندگی ها و سایر شرکت های هواپیمایی در ایران از اول وقت اداری چهارشنبه ۲۴ آبان تا ۳۰آبان ماه جاری مورد استفاده قرارگیرد را اعلام کرد.

نرخ بلیت های پروازهای خارجی تا سه شنبه شب قبل براساس دلار ۱۲۲۶ تومانی محاسبه می شد که با این بخشنامه، از بامداد روز چهارشنبه نرخ بلیت پروازهای خارجی براساس نرخ هر دلار ۲۴۹۲ تومان محاسبه می شود که همان نرخ ارز مبادله ای است.

این نرخ ها iبه صورت هفتگی اعلام می شود و براساس نرخ ارز مبادله‌ای ممکن است در هفته آینده نرخ بلیت پروازهای خارجی کمی کاهش یا افزایش یابد.

یکی از مدیران آژانس های هواپیمایی و مسافرتی مشهد روز قبل با تایید این خبر iبه خراسان گفت: نرخ بلیت همه پروازهای خارجی ایرلاین های ایرانی و غیرایرانی از بامداد روز چهارشنبه، iبه یک‌باره و بدون اعلام پیشی iبه دو برابر افزایش پیدا کرد.

وی افزود: iبه عنوان مثال نرخ بلیت پرواز مشهد- کوآلالامپور- مشهد که تا پیش از این بین ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان بوده است iبه یک میلیون و ۸۰۰هزار تومان افزایش یافته است. نرخ بلیت مسیر هوایی مشهد- استانبول- مشهد از حدود ۸۳۰ هزار تومان iبه یک میلیون و ۹۰۰هزار تومان و نرخ مسیر هوایی مشهد- بیروت- مشهد نیز از ۶۰۰هزار تومان iبه یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

او ادامه داد: نرخ بلیت هواپیما در مسیر مشهد – نجف – مشهد که تا پیش از این ۴۶۸ هزار تومان بوده iبه بیش از یک میلیون تومان رسیده است.

این مدیر آژانس هواپیمایی اظهار داشت:نرخ بلیت هواپیما در مسیر مشهد – بغداد- مشهد از ۵۵۰ هزار تومان iبه یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان ونرخ مسیر هوایی مشهد – جده – مشهد که تا هفته پیش یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان بوده iبه حدود ۳میلیون تومان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: نرخ بلیت هواپیما در مسیر تهران – استانبول – تهران از ۸۳۰ هزارتومان iبه یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان، تهران- بیروت – تهران از ۶۵۰ هزار تومان iبه یک میلیون و ۳۰۰هزار تومان و مسیر هوایی تهران- کوآلالامپور- تهران نیز از ۸۵۰ هزار تومان iبه دو میلیون و ۱۰۰هزار تومان رسیده است.

او با بیان این که افزایش قیمت بلیت پروازهای خارجی قطعاً سبب افت شدید مسافرت می شود، ادامه داد: ۳هزار دفتر خدمات مسافرتی در کشور فعالیت می کنند و بالغ بر ۶۰۰هزار شغل توسط این دفاتر ایجاد شده که با این اتفاق، احتمال بیکاری عده ای از شاغلان این بخش وجود دارد.

پیش از این علی اکبر آقائی رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار اقتصادیممتازنیوز، از جلسه مشترکی با وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش قیمت بلیط هواپیما خبر داده و اعلام کرده بود: با افزایش قیمت سوخت از آذرماه نرخ بلیط هواپیما از ۶۵ تا ۷۰ درصد تجاوز نخواهد کرد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ