افزایش تقاضای تاسیس شرکت بیمه

۲۵م آذر ،

بینا- معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت: واقعیت های بازار بیمه در اختیار متقاضیان تاسیس شرکت بیمه قرار گرفته است. به گزارش بینا، رحیم مصدق معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در مورد اظهارات بعضی از مدیران شرکت های بیمه ای مبنی بر اینکه تاسیس شرکت بیمه توجیه اقتصادی و مالی دارد، به موج گفت: ما واقعیت های بازار بیمه را در اختیار متقاضیان تاسیس شرکت بیمه قرار دادیم و باید از متقاضیان که تاسیس شرکت بیمه پرسید که چرا علاقمند به دریافت مجوز تاسیس شرکت بیمه می باشند.
وی افزود: صورت های مالی صنعت بیمه هم توسط شرکتهای بیمه و هم از سوی بیمه مرکزی منتشر می کند و با این حال متقاضی برای تاسیس شرکت بیمه وجود دارد.
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی به افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای نیز اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه بیمه مرکزی حداقل سرمایه لازم برای تاسیس شرکت بیمه را رقم بالاتری اعلام کرد، اما هنوز تقاضا برای تاسیس شرکت بیمه وجود دارد.
وی، تهیه گزارشی پژوهشی از سوی پژوهشکده بیمه مبنی بر واقعیت های موجود بازار بیمه را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این طرح پژوهشی عنوان شده بود که هنوز ظرفیت لازم برای تاسیس شرکت بیمه وجود دارد.
مصدق در عین حال گفت: متقاضیان تاسیس شرکت بیمه باید شرایط احراز مجوز را داشته باشد و بیمه مرکزی نیز تقاضای آنها و برنامه جامع عملیاتی و بیزنس پلن آنها را بررسی می کند و در نهایت به شورای عالی بیمه می رود و در نهایت مجمع بیمه مرکزی، تعیین کننده اعطای مجوز است.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *