افزایش زمان پرداخت اقساط مسکن مهر به ۲۰ سال

۲۳فروردین۱۳،

وزیر راه و شهرسازی از افزایش زمان پرداخت اقساط مسکن مهر از پروسه زمانی ۱۵ ساله به ۲۰ سال خبر داد و گفت: همچنین با توجه به درخواست مردم در کاهش سود تسهیلات مسکن مهر، سود این تسهیلات کاهش چشم گیری خواهد داشت.

به گزارش consbank، به نقل از خبرگزاری مهر، علی نیکزاد صبح شنبه در ابتدای سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به درخواست مردم و خصوصا قشر آسیب پذیر به دستور رئیس جمهور زمان پرداخت اقساط مسکن مهر از ۱۵ به ۲۰ سال افزایش پیدا کرد.

وی افزود: طبق این دستور همه بانک ها و خصوصا بانک مسکن موظف به اجرای این طرح و تنظیم اقساط تسهیلات مسکن مهر طی مدت ۲۰ سال بازپرداخت می باشند.

نیکزاد ادامه داد: همچنین با توجه به عدم رعایت بعضی بانک ها در سود تسهیلات مسکن مهر تصمیم بر یکسان سازی سود این تسهیلات گرفته شد و طبق این دستور بانک ها در تهران موظف به تعیین سود ۹ درصد، مراکز استانها ۷ درصد و سایر شهرستانها ۴ درصد می باشند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این دستور توسط رئیس جمهور تعیین و به بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ و ظرف مدت زمانی ۱۰ روز قابل اجراست.

وی همچنین همچنین وضعیت پروژه های مسکن مهر را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد تا پایان دولت دهم بخش عظیمی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.

نیکزاد همچنین در سفر یک روزه خود از پروژه های راه آهن کرمانشاه، مسکن مهر، بزرگراه کامیاران – کرمانشاه و بزرگراه کربلا بازدید خواهد کرد.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ