افزایش سقف پرداخت بیمه برای تصادفات خسارتی سازشی بدون کروکی پلیس

افزایش سقف پرداخت بیمه برای تصادفات خسارتی سازشی بدون کروکی پلیس

عصر خودرو : رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از افزایش سقف پرداخت خسارات تصادفات خسارتی سازشی بیمه بدون نیاز به کروکی پلیس خبرداد.

به نقل از ایسنا سردار دکتر اسکندر مومنی با انتقاد از عملکرد برخی شرکت‌های بیمه گفت: بر اساس قانون تمامی بیمه‌گذاران مکلفند در سال جاری تا سقف ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خسارت تصادفات خسارتی سازشی را بدون کروکی پلیس بپردازند.

وی با بیان این که گزارش‌های رسیده به ما حاکی از این است که برخی از این شرکت‌های بیمه به قانون توجهی نمی‌کنند تاکید کرد: حجم قابل توجهی از تصادفات کشور از نوع خسارتی و اکثر آنها سازشی است و نیازی به ترسیم کروکی پلیس ندارند.

رییس پلیس راهور ناجا به ایسنا گفت: بر اساس ماده ۱۸ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسؤولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث، شرکتهای بیمه مکلفند خسارت مالی ناشی از حوادث رانندگی موضوع این قانون را در مواردی که وسایل نقلیه مسبب و زیان‌دیده در زمان حادثه دارای بیمه‌نامه معتبر بوده و بین طرفین حادثه اختلافی وجود نداشته باشد، حداکثر تا سقف تعهدات مالی مندرج در این قانون را بدون اخذ گزارش مقامات انتظامی پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: پلیس راهور ناجا از مبادی قانونی در حال پیگیری این موضوع است که امیدواریم هرچه سریعتر شرکت‌های بیمه به تعهدات قانونی خود در این خصوص عمل کرده و مردم را ازس سرگردانی فعلی خارج کنند.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: پلیس از دستگاه‌های نظارتی نیز انتظار دارد در این خصوص به طور جدی برای احقاق حقوق قانونی مردم وارد عمل شوند.

دوشنبه ۲۹ خرداد   ۱۴:۴۴


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ