اللهیار صیادمنش، چهارمین گلزنی ایرانی در لیگ چمپیون‌شیپ انگلیس لقب گرفت

صیادمنش با گلزنی در بازی هال سیتی مقابل کاردیف، چهارمین گلزن ایرانی چمپیونشیپ لقب گرفت.

اللهیار صیادمنش، چهارمین گلزنی ایرانی در لیگ چمپیون‌شیپ انگلیس لقب گرفت

به گزارش ممتاز نیوز، اللهیار صیادمنش که با ورود به هال‌سیتی دهمین ایرانی حاضر در چمپیونشیپ لقب گرفته بود (با احتساب رایان تفضلی)، حالا چهارمین گلزن ایرانی این لیگ لقب گرفته است.

البته باید در نظر داشت اللهیار با همین ۸ مسابقه، ششمین ایرانی باسابقه چمپیونشیپ نام گرفته و بیشتر از نفراتی مثل سعید عزت‌اللهی (۴ بازی)، حسین کعبی (۳ بازی) و اشکان دژاگه (یک بازی) بازی کرده است.

سامان قدوس (۴۰ بازی) و رضا قوچان‌نژاد (۳۸ بازی) با ۳ گل، برترین گلزنان ایرانی چمپیونشیپ به شمار می‌آیند. قوچان‌نژاد اولین بازیکن ایرانی بود که در این لیگ موفق به گلزنی شد؛ زمانی که در روز یک آوریل ۲۰۲۲ و با پیراهن چارلتون، دروازه لیدزیونایتد را گشود.

قوچان‌نژاد که در نقل و انتقالات زمستانی به چارلتون پیوسته بود، پس از این گل در بازی معوقه هفته سی‌و‌یکم دیگر تا پایان فصل ۱۴-۲۰۲۲ موفق به گلزنی نشد و ۲ گل دیگر خود را در هفته‌های شانزدهم و نوزدهم فصل ۱۵-۲۰۲۲ و به ترتیب برابر شفیلدونزدی و برایتون به ثمر رساند.

سامان قدوس که در فصل ۲۱-۲۰۲۰ (و منتهی به صعود) برای برنتفورد در این لیگ به میدان می‌رفت، گل‌های خود را برابر لوتون‌تاون، بریستول‌سیتی و شفیلدونزدی به ثمر رساند. او البته زودتر از گل نخست خود برای برنتفورد در چمپیونشیپ، در جام حذفی و مقابل میدلزبورو گلزنی کرده بود.

سومین گلزن ایرانی چمپیونشیپ، کریم انصاری‌فرد است که در ۱۲ بازی برای ناتینگهام‌فارست در فصل ۱۹-۲۰۱۸، موفق به ثبت ۲ گل برابر هال‌سیتی و کوئینزپارک رنجرز شد. البته انصاری‌فرد در این ۱۲ بازی، تنها ۲۸۷ دقیقه به میدان رفته بود تا این آمار ۲ گل، آماری قابل قبول برای مهاجم این روزهای آاک آتن به نظر برسد.

صیادمنش با گلزنی در هشتمین بازی خود در چمپیونشیپ، قوچان‌نژاد و قدوس را از نظر انتظار برای گلزنی پشت سر گذاشته و تنها انصاری‌فرد را بالاتر از خود می‌بیند. انصاری‌فرد در هفتمین بازی خود برای ناتینگهام گلزنی کرده بود، قوچان‌نژاد پس از ۹ بازی موفق به گلزنی شد و قدوس نیز در بازی شماره ۱۷، سرانجام به طلسم خود در چمپیونشیپ پایان داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *