انتشار خبرهای از وخامت حال پادشاه عربستان

۰۷م آذر ،

در حالی که ولیعهد عربستان اعلام کرد که می‌خواهد مردم را از سلامت جسمانی پادشاه این کشور مطمئن سازد، منابع گزارش دادند که پادشاه عربستان در کما به سر می‌برد و زندگی نباتی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان در نشست کابینه اعلام کرد که می‌خواهد خیال همگان را درخصوص سلامت ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان بعد از گذشت یک هفته از عمل جراحی به سبب عارضه در ستون فقرات آسوده سازد.

عمل جراحی بر روی ملک عبدالله بن عبدالعزیز که در اواخر دهه ۸۰ عمر خود به سر می‌برد، ۱۶ نوامبر صورت گرفت و دفتر پادشاه عربستان اعلام کرد که این عمل جراحی که ۱۱ ساعت به طول انجامید، به صورت موفقیت آمیز صورت گرفت.

تصاویری از پادشاه عربستان از آن زمان منتشر نشده است.

در همین راستا یک خبرنگار عربستانی که در روزنامه “الشرق الاوسط” چاپ لندن فعالیت می‌کند، اعلام کرد که پادشاه عربستان دست کم از دو روز قبل در حالت مرگ بالینی قرار گرفته است.

این همان خبری است که روزنامه وطن روز قبل چاپ کرد و روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها آن‌ را منتشر کردند.

این روزنامه نگار اعلام کرد که اطلاعاتی از کادر پزشکی در عربستان دریافت کرده که حاکی از آن است که اعضای حیاتی بدن وی به ویژه قلب، ریه‌ها و کلیه‌ها دیگر فعالیت‌ نمی‌کنند و پزشکان چندین مرتبه مجبور شدند تا برای تحریک عضلات قلبی وی از شوک‌های برقی استفاده کنند.

وی به این مساله اشاره کرد که پادشاه عربستان با کمک دستگاه تنفس مصنوعی زندگی می‌کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *