اهداف آل سعود از بازداشت شیخ النمر

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه عربی پرس در مطلبی با عنوان “تبعات بازداشت شیخ النمر” آورده است: شیخ النمر ماهها افکارعمومی عربستان را به خود مشغول کرد.

این پایگاه بیان کرد: وی نظام سرکوبگر سعودی را به چالش کشید و خواستار سرنگونی آل سعود شد، اما چرا وی یک سال و نیم بعد بازداشت شد در حالی که رژیم اجازه هیچ فریاد آزادیخواهانه ای را نمی دهد ؟ آیا هدف رژیم دامن زدن به فتنه طایفه ای بوده است.

“حمزه الحسین” سخنگوی جنبش موسوم به “خلاص” در این باره می گوید: رژیم سعودی فتنه طایفه ای ایجاد می کند و به آن دامن می زند.

وی افزود: شیخ النمر اعلام کرده بود که رژیم ضعیف است و جامعه می تواند در برابر آن ایستادگی کند و این رژیم نمی تواند شرایط را برای زندگی شرافتمندانه مردم عربستان فراهم آورد.

حمزه الحسین بیان کرد: اتهامی که رژیم علیه شیخ النمر مطرح کرده است فتنه افکنی است و این اتهامات علیه همه مخالفان مطرح می شود و آنها را مزدور خارجی می دانند.

شیخ “غازی الشبیب” از علمای عربستانی گفت: حمله به رهبران دینی خطرناک و بازی با آتش است و در حالی که رژیم مسئول ریشه کنی طایفه گری است، اما در راستای دامن زدن به آن گام بر می دارند.

این پایگاه در ادامه به نقل از روزنامه “فارین پالیسی” آورده است: علت بازداشت شیخ النمر افزایش پایگاه مردمی وی در میان اهل تسنن بوده است.

فارین پالیسی می افزاید: به نظر می رسد که خاندان سعودی از طریق برگه شیعیان و بازداشت خطیب مشهور آنها سعی در افزایش محبوبیت خود در میان سنی های مناطق دیگر دارد و رابطه میان شیعیان و رژیم تا این اندازه وخیم نبوده است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *