ایران هفدمین کشور پرجمعیت جهان

جام جم آنلاین: مجمع جهانی اقتصاد در تازه‌ترین گزارش خود ایران را هفدهمین کشور پرجمعیت جهان اعلام کرد،بر این اساس چین با جمعیتی معادل یک میلیارد و ۳۶۷ میلیون نفر به عنوان پرجمعیت کشور جهان معرفی شده و هند و آمریکا نیز به ترتیب با یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون و ۳۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دوم و سوم شده‌اند.

 ایران با جمعیتی معادل ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در رده هفدهم پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. ایران در بین کشورهای منطقه خاورمیانه از نظر جمعیت بعد از مصر با جمعیت ۸۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در رده دوم قرار گرفته است. ترکیه نیز بعد از مصر و ایران با جمعیت ۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در خاورمیانه سوم شده است.

در بین کشورهای قاره آسیا نیز ایران از نظر جمعیت در رده نهم قرار گرفته است..

کشورهای اندونزی، برزیل، پاکستان، نیجریه، بنگلادش، روسیه، ژاپن، مکزیک، فیلیپین، ویتنام، آلمان، اتیوپی، مصر، ایران، ترکیه، تایلند و فرانسه نیز در رده‌های چهارم تا بیستم پرجمعت‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته‌اند.

مرکز آمار ایران نیز در مرداد ماه امسال نتایج قطعی هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور که در آبان سال ۹۰ انجام شد را اعلام کرد که براساس آن جمعیت کل کشور به ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر رسید.(ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ