ایران پرونده تبانی لبنان و قطر را به فیفا کشاند

۱۳م اسفند ،

به دنبال اعلام آراء محرومیت برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال لبنان فدراسیون فوتبال جلسه ای در این رابطه با حضور نبی دبیرکل، اعضای روابط بین‌الملل،کادر تیم ملی و کمیته تدوین و مقررات تشکیل داد که در آن آراء صادره مورد بررسی قرار گرفت که حاصل نتیجه آن چنین بود:

از آنجایی که فوادی زوریکات دبیر فدراسیون غرب آسیا ریاست تحقیقات این موضوع را برای AFC بر عهده داشت بر اساس گزارش رسانه ها نتیجه این تحقیقات را این طور اعلام کرده که ۱۵ نفر از بازیکنان لبنان در تبانی های لیگ داخلی این کشور نقش داشتند و باید محروم شوند. در این بین ۳ نفر که در لیگ های خارج از کشور مثل مالزی، سنگاپور بازی می کردند نیز مورد محرومیت قرار گرفتند که این موضوع شبهاتی برای فدراسیون ایجاد کرده بود که اگر آراء در رابطه با لیگ داخلی است پس چرا سه نفر از بازیکنان شاغل در لیگ های خارجی که عضویت تیم های ملی را دارند محروم شده اند. این موضوع برای کشور ایران شبهاتی ایجاد کرده بود و در نتیجه قرار شد این موضوع مورد پیگیری بیشتر قرار گیرد.

مسئول تحقیقات آسیا در گزارش خود آورده بود که این تبانی ربطی به مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ نداشته و دقیقا مربوط به لیگ لبنان است اما از آنجا که خبرگزاری رویترز عربی گزارش داده بود که فیفا اعلام کرده است که در رابطه با تبانی قطر و لبنان هر چه سریعتر گزارشاتی برای سوئیس ارسال شود؛ فدراسیون ایران نیز در همین راستا در نامه ای از دبیر کل فیفا خواست با توجه به شبهاتی که در رسانه ها وجود دارد این موضوع را هر چه سریعتر روشنگری کند زیرا این مسئله سبب ایجاد ناامنی در ادامه مسابقات برای تیم هایی است که در این گروه مشغول به رقابت می باشند.

روز قبل دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران به جروم والکه مدیرکل فیفا نامه ای نوشت که فدراسیون فوتبال ایران با توجه به اعتراف هایی که از سرمربی تیم لبنان و برخی از بازیکنان در رسانه ها وجود دارد و از آنجا که دقیقه ۸۵ نیز یک پاس غیر متعارف از طرف مدافع لبنانی به بازیکن قطری داده شده و همان تبدیل به گل شده است تقاضا داشتند که فیفا به طور جدی موضوع را پیگیری کند.

به گزارش فارس، تیم ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ برزیل با این های قطر و لبنان همگروه است و مدتهاست که بحث تبانی تیم های قطر و لبنان به گوش می رسد.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *